Trwa ładowanie...

Kosmetyki z oliwą: koją podrażnienia i chronią przed wolnymi rodnikami

Oliwa sprawdzi się nie tylko w kuchni! Jej drogocenne właściwości znalazły swoje zastosowanie także w kosmetykach . Jeśli więc marzysz o pięknej i zdrowej skórze, krem z oliwą z oliwek może być tym, czego szukasz.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Cropped image of beautiful young woman applying cream while sitting on bed at home
Cropped image of beautiful young woman applying cream while sitting on bed at homeŹródło: iStock.com
d3o8qsw

Oliwa z oliwek wykazuje silne właściwości naprawcze, dzięki czemu znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Nie tylko skutecznie odtwarza uszkodzony płaszcz lipidowy, ale także zapewnia intensywne nawilżenie naskórka. W efekcie po niedługim czasie od włączenia do pielęgnacji kosmetyków na bazie oliwy będziesz w stanie zauważyć znaczną poprawę stanu skóry.

Intesywnie zregenerowana, optymalnie nawilżona oraz wzmocniona zachwyci cię dobrą kondycją i naturalnym blaskiem. Jeśli więc twoja skóra bywa trudna – bardzo wrażliwa, podrażniona oraz odwodniona – kosmetyki na bazie oliwy mogą okazać się rewolucją w pielęgnacji.

Krem z oliwą z oliwek to prawdziwe bogactwo cennych kwasów tłuszczowych, co sprawia, że działa on na podrażnienia niczym kojący balsam. Skutecznie odtwarza uszkodzony płaszcz lipidowy skóry, przynosząc upragnione ukojenie podrażnień. Jednocześnie oliwa świetnie zabezpiecza skórę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wyjątkowo wrażliwej.

Balsam da skóry

W składzie oliwy z oliwek znajdują się m.in. postrzegane jako sekret długowiecznej urody polifenole. Ich zadaniem jest redukowanie aktywności wolnych rodników, których nadmiar sieje prawdziwe spustoszenie wśród odpowiedzialnych za młody wygląd skóry włókien kolagenowych.

Degeneracja kolagenu to jedna z głównych przeczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Systematyczne stosowanie kosmetyków bogatych w polifenole (np. kremu z oliwą z oliwek) skutecznie zmniejsza aktywność wolnych rodników i stanowi kluczowy filar pielęgnacji ukierunkowanej na prewencję przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli chcesz zatrzymać choć trochę dłużej młody wygląd skóry, pieczołowicie wklepuj w skórę bogaty w polifenole krem z oliwą z oliwek, najlepiej dwa razy dziennie.

Krem z oliwą z oliwek jest pomocny w pielęgnacji skóry suchej czy wrażliwej. Im szybciej zaczniesz go używać, tym szybciej pojawią się efekty, więc… zacznij już dziś!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3o8qsw

Podziel się opinią

Share
d3o8qsw
d3o8qsw