Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Starzeje się szybciej niż reszta twarzy, jest bardziej podatna podrażnienia i łatwo się uczula. Co powinien zawierać dobry kosmetyk pod oczy, a czego nie powinno w nim być? Radzimy, jaki krem wybrać, żeby sobie zaszkodzić.
Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Starzeje się szybciej niż reszta twarzy, jest bardziej podatna na podrażnienia i łatwo się uczula. Ze względu na swoją delikatną budowę, wrażliwość oraz brak tkanki tłuszczowej, to miejsce newralgiczne i wymagające szczególnej pielęgnacji. Absolutnie nie wolno używać zwyczajnego kremu do twarzy.
Kupując krem pod oczy, dokładnie sprawdź, co producent wsadził do kolorowego pudełeczka. Co powinien zawierać dobry kosmetyk pod oczy, a czego nie powinno w nim być? Radzimy, jaki krem wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić.
POLECAMY: * Co uczula w kosmetykach?*
Czego szukać w kremie pod oczy?
W dobrym kosmetyku powinny się znaleźć takie składniki:
Kofeina - pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu likwiduje opuchliznę pod oczami.
Przeciwutleniacze - w składzie szukaj ich pod postacią witaminy C i E. Zabezpieczają przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu zapobiegają starzeniu skóry. Dodatkowo - działają rozjaśniająco.
Substancje nawilżające - nawilżanie to podstawa, dlatego w składzie szukaj alantoiny, pantenolu i witaminy F, które łagodzą podrażnienia i regenerują delikatną skórę pod oczami.
Filtry przeciwsłoneczne - obowiązkowo! W zależności od tego, gdzie jesteś: w mieście wystarczy SPF 15-10, nad morzem i w górach - SPF 50.
Woda termalna - ważna szczególnie dla wrażliwej cery, bo zawarte w niej minerały działają kojąco i zapobiegają podrażnieniom.
POLECAMY: * Co uczula w kosmetykach?*
Co w kremie może nam zaszkodzić?
Czego nie powinno być w kremie?
Kwasów owocowych - preparaty zawierające kwasy owocowe zrobiły prawdziwą furorę w kosmetyce. Nic dziwnego - działają jak peeling, złuszczają i usuwają zrogowaciały naskórek, sprawiając, że skóra staje się gładka. Choć na twarzy działają świetnie, pod oczami są zabronione, bo mogą podrażnić nam skórę. Nie kupuj kremu pod oczy, który w składzie ma kwas glikolowy i salicylowy.
Nadmiaru składników - im mniej, tym niższe ryzyko alergii. Najlepiej aby miał kilka, a nie kilkanaście składników.
Silnych konserwantów - zwłaszcza parabenów, a także niektórych wyciągów roślinnych, np. z rumianku. Działają drażniąco, zwłaszcza przy wrażliwej skórze.
POLECAMY: * Co uczula w kosmetykach?*
Jak powinien działać?
Po pierwsze: lekka konsystencja
Idealny krem pod oczy powinien ekspresowo się wchłaniać i nie kolidować z innymi kosmetykami. Po nałożeniu korektora czy podkładu, nie może się wałkować.
Po drugie: delikatność
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka; łatwo o podrażnienia. Krem musi chronić okolicę oczu przed starzeniem, a jednocześnie być delikatny, bezzapachowy i nie uczulać.
Na podst. "Samo Zdrowie" (pho/kg)
POLECAMY: * Co uczula w kosmetykach?*