Trwa ładowanie...
d34fsyn

Królowa po latach zdradza szczegóły ze swojego życia. Nikt o tym nie wiedział

Wiecie, jak ciężko nosi się koronę? Wyjaśnia to królowa Elżbieta w opublikowanym właśnie dokumencie. – Musisz trzymać głowę prosto podczas przemówienia. Bo jeśli schylisz się, by spojrzeć na tekst, złamie ci się kark, a głowa odpadnie. Więc są pewne minusy noszenia korony, ale wiadomo, że to ważna rzecz – opowiada królowa z kamienną twarzą. Takich "smaczków" jest więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjczycy dostali kolejny powód, by kochać królową
Brytyjczycy dostali kolejny powód, by kochać królową (Getty Images)
d34fsyn

Nawet brew jej nie drgnęła, gdy w rozmowie z Alastairem Brucem opowiadała o koronie, którą zdarza jej się czasem jeszcze założyć. – Dzięki Bogu tata i ja mamy głowy w podobnym kształcie – wspomina. – Mało kto pamięta, że diamenty to jednak kamienie – przyznaje Bruce, gdy siedzą przy stoliku tuż obok wysadzanej pięknymi kamieniami korony. To pierwszy raz, gdy królowa tak otwarcie opowiada o ciekawostkach związanych z jej życiem. Kobieta, którą Brytyjczycy na co dzień widują niezwykle rzadko, tym razem mogą zdradziła kilka ciekawostek z jej życia. W filmie wyemitowanym przez BBC, wspomina dzień koronacji. Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii.

60 milionów gapiów

Po śmierci ojca – Jerzego VI w 1952 roku, władzę w kraju objęła jego córka. Miała 25 lat i na zawsze związała swoje życie z monarchią. Koronację, która odbyła się kilka tygodni po pogrzebie poprzedniego króla, oglądało ponad 60 milionów osób na całym świecie. I kiedy my, po tej drugiej stronie telewizora, ale też zgromadzeni goście, byliśmy zachwyceni przepychem, no i nieco współczujący dla 25-latki, która musiała jakoś przetrwać trwającą 3 godziny ceremonię, dla niej samej ten dzień był dość abstrakcyjny. Nie było tak kolorowo, jak się wszystkim wydawało. Było lepiej!

d34fsyn

Królowa z charakterystycznym sarkazmem opowiada w filmie BBC, że o włos doszłoby do ogromnej wpadki, a może i nawet skończyłaby w szpitalu. Bo gdy ubrali ją w te wszystkie stroje, nałożono na plecy pelerynę i kazano przejść przez katedrę po dywanie, nikt nie przewidział, że... nie będzie w stanie normalnie iść. Materiał sukni "zablokował" się na dywanie, przez co królowa stanęła w bezruchu. Dla królowej koronacja z całą pewnością była niezapomnianym przeżyciem. Dziś wspomina też, że karoca, która mieniła się złotem niczym apartament Donalda Trumpa, była tak naprawdę niewygodną klatką. – Okropna, niezbyt wygodna – powiedziała o wartej miliony karocy. A o samą imprezę określiła jako "rycerskie widowisko" i "staromodny sposób na pokazywania się". Innymi słowy: przereklamowana sprawa za miliony.

Czego jeszcze nie wiedzieli zapatrzeni w królową Brytyjczycy? Że podczas ceremonii jednej z osób wypadła paczka z kanapkami, tego, że woźnica rozdarł sobie spodnie z tyłu, ale też nikt nie zauważył, jak księżniczka Alicja razem z księżniczką Marią Ludwiką popijały gin w katedrze. Arcybiskup Cantebury, Geoffrey Fisher, stwierdził później, że "było w tym wszystkim trochę komedii". Królowa na to: "z naftaliną i kawałkami gronostajów latających we wszystkich kierunkach".

Materiał BBC to kolejny przykład na ocieplanie wizerunku monarchii. Jeszcze kilka lat temu królową przedstawiano w mediach jako królową lodu, pisano o tym, jak źle traktowała Dianę. Dziś królowa w mediach to poczciwa staruszka z "jajami", która uwielbia żartować, ogląda seriale i rzuca wyzwania politykom. Monarchia dzięki młodemu pokoleniu: Harry’emu, Williamowi, księżnej Kate. Meghan Markle i maluchom, przeżywa prawdziwy renesans. O rodzinie królewskiej kochamy czytać, Brytyjczycy wykupują masowo to, co noszą i czekają na kolejne "royal baby". BBC zapowiada, że to dopiero początek ciekawostek z życia królowej i jej dworu. Czekamy na więcej.

d34fsyn

Podziel się opinią

Share

d34fsyn

d34fsyn