Trwa ładowanie...

Kromka chleba - kalorie. Ile kalorii ma chleb pszenny, ile żytni, a ile graham?

Ciężko wyobrazić sobie codzienny jadłospis bez chleba. Warto jednak zwracać uwagę na kaloryczność pieczywa, które wybieramy, w szczególności, jeżeli pragniemy zredukować masę ciała. Ile kalorii ma kromka chleba graham, ile pszennego, a ile żytniego?
Share
Kromka chleba jest ważnym składnikiem naszej diety, dlatego warto mieć świadomość, co oferuje konkretny rodzaj chleba.
Kromka chleba jest ważnym składnikiem naszej diety, dlatego warto mieć świadomość, co oferuje konkretny rodzaj chleba. Źródło: 123RF, Fot: 123rf
d16pmgd

Ile kalorii ma kromka chleba graham?

Chleb graham wypiekany jest z mąki pszennej, która wcześniej została grubo zmielona. W ten sposób otrzymujemy produkt, który jest zarazem czysty i bogaty w składniki odżywcze.

Dzieje się tak przez fakt, że chleb typu graham składa się z silnie rozdrobnionych ziaren: otrębów, bielma czy zarodków, a cały proces wytwarzania odbywa się z wykorzystaniem drożdży. Dzięki temu jest on lekkostrawny, dlatego polecany jest szczególnie dla osób borykających się z problemami żołądkowymi oraz dla tych, którzy starają się pozbyć zbędnych kilogramów.

d16pmgd

Ile kalorii ma chleb graham? Jedna kromka chleba graham (ok. 35 g) równa się ok. 65 kcal. Co więcej, tego typu chleb spożywany regularnie dostarcza do organizmu wspomniane składniki odżywcze w postaci witamin, składników mineralnych i błonnika.

Ile kalorii ma kromka chleba pita?

Popularny chleb pita produkuje się przy użyciu mąki pszennej, która wyróżnia się okrągłym kształtem i płaską formą. Warto przy okazji uświadomić sobie, że chleb tego typu pochodzi zarówno z krajów Bliskiego Wschodu, jak i Grecji, a spotkać go można najczęściej w popularnym kebabie wypełnionym farszem i sosami.

Jeśli natomiast chodzi o kaloryczność, jedna kromka pity pszennej, czyli ok. 80 g, równa się 188 kcal. Do jej głównych składników zaliczają się: drożdże, mąka i woda.

d16pmgd

Ile kalorii ma kromka chleba pszennego?

Prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj pieczywa, chleb pszenny, wyrabia się z tradycyjnej mąki pszennej, do której dodaje się drożdże. Kiedy tego typu kromka chleba dostanie się do naszego przewodu pokarmowego, trawi się powoli, co przekłada się na dość krótki czas odczuwanej sytości.

Niestety kolejną wadą chleba pszennego jest wysoka kaloryczność i niska zawartość składników odżywczych takich jak błonnik. Ile kalorii ma chleb pszenny? Jedna kromka chleba pszennego (ok. 25 gramów) to ok. 64 kcal. Na koniec warto dodać, że tego typu chleb polecany jest osobom zmagającym się z wrzodami żołądka oraz dzieciom.

Ile kalorii ma kromka chleba typu pumpernikiel?

Pumpernikiel jest popularnym ciemnym chlebem, który wytwarza się z razowej mąki żytniej na zakwasie. W sklepach najczęściej spotkamy go w wersji krojonej, a najczęściej poleca się go osobom uprawiającym sport oraz tym, którym zależy na pozbyciu się niechcianych kilogramów.

d16pmgd

Ile kalorii ma chleb pumpernikiel? Jedna kromka pumperniklu, czyli ok. 40 g, równa się 95 kcal.

Ile kalorii ma kromka chleba żytniego?

Chleb żytni wytwarzany jest przy użyciu dwóch rodzajów mąki: razowej i jasnej, dlatego uważany jest za zdrowszy niż tradycyjny chleb pszenny. Dzieje się tak ze względu na fakt, że żyto wyróżnia się obecnością twardych ziaren, które bogate są w błonnik. Składnik ten znacznie ułatwia poprawę wyglądu sylwetki, spowalnia trawienie i daje efekt sytości, przez co jest skuteczny w walce z nadwagą.

Jeżeli chodzi o kaloryczność, jedna kromka chleba żytniego ważąca 35 g to ok. 75 kcal.

d16pmgd

Podziel się opinią

Share
d16pmgd
d16pmgd