GwiazdyKrystyna Czubówna świętuje dziś urodziny. Co słychać u najsłynniejszej polskiej lektorki?

Krystyna Czubówna świętuje dziś urodziny. Co słychać u najsłynniejszej polskiej lektorki?

SK:, , fot. Niemiec/AKPA
SK:, , fot. Niemiec/AKPA
Źródło zdjęć: © AKPA | Niemiec

02.08.2021 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś jej nazwisko znają chyba wszyscy Polacy, jednak mało kto wie, że losy Krystyny Czubówny mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Z okazji urodzin gwiazdy przypominamy jej zawodowe losy i zdradzamy, czym zajmuje się po odejściu z telewizji.

Krystyna Czubówna urodziła się 2 sierpnia 1954 roku, a zatem dziś obchodzi 67. urodziny. Dzięki pracy w telewizji kojarzy się nie tylko z kojącym głosem, ale też z niezwykłą klasą i elegancją.

O życiu prywatnym mówi niewiele

Nie ulega wątpliwości, że Czubówna to niezwykle charyzmatyczna kobieta. Była prowadząca "Panoramy" i lektorka programów przyrodniczych nigdy jednak nie słynęła ze skandali. Nawet po odejściu z TVP, pomimo ogromnego zainteresowania mediów, niechętnie udzielała komentarzy.

Dopiero niedawno, w rozmowie z "Tygodnikiem Ciechanowskim", zdradziła, że warunki pracy w TVP pozostawiały wiele do życzenia.

- W 2000 r. pensja tzw. etatowa wynosiła kilkaset złotych - za prowadzenie jednego wydania "Panoramy" i siedmiogodzinny dyżur prezenterski. Płacono niewiele ponad trzysta złotych - wyznała.

Co dzisiaj słychać u legendy telewizji? Chociaż jej głos coraz rzadziej słyszymy z telewizyjnych odbiorników, nie oznacza to, że dziennikarka zapadła się pod ziemię. Wręcz przeciwnie - nawet na emeryturze chętnie pracuje.

Kilka dni temu Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało spot, którego narratorką jest właśnie solenizantka, a w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy 67-latka współpracowała m.in. z serwisem ogłoszeniowym, dużym bankiem czy Greenpeace. Pierwszy dzień sierpnia spędziła w Zamościu na Festiwalu "Stolica Języka Polskiego".

Do telewizji trafiła przypadkiem

Niewiele brakowało, a losy lektorki potoczyłyby się zupełnie inaczej. Mama wysyłała ją na studia z handlu zagranicznego, jednak ostatecznie pani Krystyna nie zdała egzaminów wstępnych. Porażkę udało się przekuć w ogromny sukces. Zamiast studiować, zgłosiła się do radiowego konkursu.

- Znalazłam się w Polskim Radiu, jakiś człowiek usłyszał mnie i zapytał, czy miałam przesłuchanie mikrofonowe i tak to się zaczęło. Potem się okazało, że to jest koń, na którym chcę jeździć do końca życia. Sama nie wpadłabym na to, żeby uprawiać taki zawód - wyznała Czubówna w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Co ciekawe, w jej ślady poszła także córka. Głos Agnieszki Barjasz mogliśmy usłyszeć m.in. w "Big Brotherze".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także