Blisko ludziKrytykuje niepracujące mamy. "Nic dziecku po matce, którą ma 24 godziny na dobę"

Krytykuje niepracujące mamy. "Nic dziecku po matce, którą ma 24 godziny na dobę"

Krytykuje niepracujące mamy. "Nic dziecku po matce, którą ma 24 godziny na dobę"
Źródło zdjęć: © 123RF
Paulina Brzozowska
20.07.2019 17:23

"Czemu kobiety uciekają od pracy?" - takie pytanie zadała jedna z internautek na forum Kafeteria. Kobieta zarzuca matkom lenistwo i brak samodzielności.

"Sama jestem w ciąży z 2 dzieckiem i tak się zastanawiam, jak to jest. Rozmawiając z innymi ciężarnymi widzę taką zależność, że te, które przesiedzialy latami w domu i w zasadzie nigdy nie miały sensownej pracy i nie zrobiły nic, żeby podnieść kwalifikacje, nigdy już nie będą w życiu samodzielne. Na tyle żeby żyć na godnym poziomie. Zarabiający mąż im tutaj zwykle nie pomaga" - zaczyna swój wywód internautka.

Kobieta uważa również, że kobiety poświęcające się macierzyństwu w stu procentach wcale nie pomagają swoim dzieciom, a wręcz powodują ich przyszłe problemy. "Kult macierzyństwa jest przereklamowany. Nic temu dziecku nie przyjdzie z matki którą ma 24 godziny na dobę. Mam wrażenie, że te dzieci są mało samodzielne jako już młode osoby. Mniej zaradne, odważne, bo wiedzą, że obok stoi matka, która pomoże i obroni" - napisała autorka forumowego wątku.

W odpowiedzi wiele matek zgodziło się, że niepracujące kobiety są zwyczajnie leniwe. "Tak im najłtawiej" - piszą internautki. Jednak nie każdy zgadza się z argumentami autorki wpisu. "Próbujesz się jakoś podbudować? Mam przyjaciółkę. Dwójka dzieci, jedno dorosłe studiuje. Drugie w liceum. Nie pracowała nigdy. Żyje na bardzo dobrym poziomie. Zarabia mąż. Często nie ma go w domu. Zawsze jest o czym z nią pogadać. Inteligentna kobieta. Taką podjęli dawno decyzję i tak jest. Ja od zawsze pracowałam, tak jak i moja mama i o niczym to nie świadczy" - czytamy w odpowiedziach.

Ile osób, tyle opinii. Waszym zdaniem niepracujące mamy faktycznie cechuje leniwość i brak chęci rozwoju?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jest ekspertem od finansów. Zdradza najlepszą metodę na oszczędzanie

Źródło artykułu:WP Kobieta