Kryzys pożądania dotyka coraz więcej kobiet

27.07.2015 09:55, aktual.: 28.07.2015 10:15

Nuda w łóżku dotyka coraz więcej par w długoletnich związkach. Już ponad 70 procent Polek narzeka na swoje życie seksualne. Kryzys dotyczy zarówno młodych, jak i opar z długoletnim stażem. Jak uniknąć łóżkowej nudy?

Udane życie seksualne to jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na szczęśliwe pożycie. Znudzenie w łóżku może być przyczyną poważnych problemów w związku, często prowadząc do jego rozpadu. Brak namiętności i pożądania mogą być spowodowane stresem w pracy, nadmiarem obowiązków, a nawet nieprawidłowym odżywianiem. Aż 3/4 kobiet mówi o tzw. kryzysie pożądania. Najczęściej objawia się brakiem ochoty na seks czy zainteresowania konkretnym partnerem, co jest powszechne w długoletnich związkach. Brak pożądania związany jest również ze wstydem, który odczuwamy w stosunku do swojego partnera.

– Z jednej strony kobiety mają pewne wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać udane życie seksualne, z drugiej strony to, co mają w swoim życiu, zupełnie nie przystaje do tych wyobrażeń. Śnią o wielkiej namiętności, przychodzą do domu, do swojego partnera i nie chce im się realizować tych swoich pięknych wizji. Niestety, same nie wiedzą, kim są jako seksualne istoty i czego pragną w seksie – mówi sex coach, Karo Akabal.

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także