Blisko ludziKrzysztof Bosak na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie. Towarzyszyła mu ciężarna żona

Krzysztof Bosak na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie. Towarzyszyła mu ciężarna żona

Krzysztof Bosak na Marszu Życia i Rodziny
Krzysztof Bosak na Marszu Życia i Rodziny
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Anna Podlaska

20.09.2020 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krzysztof Bosak razem z żoną Kariną Walinowicz uczestniczyli w Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie. Jak zapowiadali na swojej stronie organizatorzy wydarzenia, Marsz jest odpowiedzią na "nasilające się ataki lewicowych środowisk".

20 września ulicami Warszawy przeszedł marsz, którego inicjatorem jest Centrum Życia i Rodziny. W wydarzeniu wziął udział poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak. Politykowi towarzyszyła żona Karina Walinowicz, prawniczka w Instytucie Ordo Iuris.

"Wspólnie brońmy rodziny"

"Wspólnie brońmy rodziny" – pod takim hasłem szli uczestnicy tegorocznego marszu. Jak napisali na stronie wydarzenia jego organizatorzy: "Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie".

Marsz dla Życia i Rodziny
Marsz dla Życia i Rodziny© EASTNEWS

Dodano, że "ze względu na liczne w ostatnim czasie incydenty i ataki na nasze chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja będzie miała również formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych".

Krzysztof Bosak – żona

Krzysztof Bosak również poparł postulaty uczestników i organizatorów marszu. W pochodzie uczestniczyła także jego żona, która oczekuje dziecka. Poseł i prawniczka ślub wzięli 8 lutego 2020 roku. Po ceremonii polityk napisał osobisty post na Facebooku, w którym poinformował opinię publiczną o swojej prywatnej uroczystości.

"Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę. Nie informowałem o niczym wcześniej ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia, jednak media i tak od tygodni nie dawały nam spokoju" - napisał na Facebooku.

Przedstawił też Karinę Walinowicz swoim wyborcom: "Moja żona pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Podobnie jak ja od wielu lat mieszka w Warszawie i angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei. Jej pasją sportową jest taniec towarzyski"

Prezydent RP również wsparł marsz

Prezydent Andrzej Duda dołączył w niedzielę do Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przeszli spod Placu Zamkowego w Warszawie, następnie skierowali się pod bazylikę św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Wśród uczestników znalazła się również małopolska kurator oświaty Barbara Nowak - podaje polsatnews.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także