Trwa ładowanie...
d3ugbcp

Krzysztof Penderecki nie żyje. Magdalena Boczarska żegna mistrza

29 marca nad ranem zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Wiadomość poruszyła wielu artystów. Aktorka Magdalena Boczarska wylicza zasługi kompozytora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Penderecki był kompozytorem i dyrygentem
Krzysztof Penderecki był kompozytorem i dyrygentem (ONS.pl)
d3ugbcp

Krzysztof Penderecki zmarł w wieku 86 lat. Utwory muzyczne artysty często były wykorzystywane w największych dziełach filmowych. Utwory Krzysztofa Pendereckiego znalazły się w takich filmach jak "Egzorcysta" Williama Friedkina, "Lśnienie" Stanleya Kubricka, "Dzikość serca" Davida Lyncha, "Ludzkie dzieci" Alfonso Cuaróna, "Katyń" Andrzeja Wajdy oraz "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese.

Artyści żegnają Krzysztofa Pendereckiego

Środowisko artystów nie kryje smutku z powodu śmierci kompozytora. Magdalena Boczarska nazwała go wielkim odkrywcą i jednym z najwybitniejszych kompozytorów i dyrygentów naszych czasów.

d3ugbcp

"Doceniany i podziwiany przez cały świat, nie tylko artystyczny. Wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich. Pięknej podróży Panie Krzysztofie i dziękuję za wszystko, co nam Pan podarował" - czytamy w jej wpisie na Instagramie.

Prywatnie kompozytor prowadził szczęśliwe życie. Miał dwie córki i syna. Beatę - z pierwszego małżeństwa z Barbarą Penderecką, oraz Łukasza i Dominikę z drugiego małżeństwa z Elżbietą Penderecką.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ugbcp

Podziel się opinią

Share

d3ugbcp

d3ugbcp