GwiazdyKsiążę Harry i Meghan Markle zaręczeni!

Książę Harry i Meghan Markle zaręczeni!

Książę Harry i Meghan Markle zaręczeni!
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paulina Ermel
27.11.2017 11:19, aktualizacja: 27.11.2017 14:04

Właśnie dotarła do nas radosna wiadomość. Kilkanaście minut temu na oficjalnych kontach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiła się informacja, że książę Harry i aktorka Meghan Markle się zaręczyli. Gratulujemy!

"Jego Wysokość Książę Walli ma zaszczyt poinformować o tym, że książę Harry i pani Meghan Markle się zaręczyli" - napisano w oficjalnym oświadczeniu. "Ślub odbędzie się wiosną 2018 roku, a szczegóły tego wydarzenia zostaną ogłoszone w oddzielnym oświadczeniu. Zaręczyny odbyły się na początku listopada w Londynie. Książę Harry poinformowal królową Elżbietę oraz pozostałych bliskich członków swojej rodziny. Uzyskał także błogosławieństwo rodziców Meghan. Para zamieszka w Nottingham Cottage w Pałacu Kensington" - czytamy dalej.

Spekulacjom o zaręczynach Meghan i księcia Harry'ego nie było końca. Zagraniczne media w ostatnich dniach codziennie publikowały po kilka informacji i zdjęć Meghan. Od dawna dopatrywały się w pięknej Kalifornijce następnej księżnej.

Jedno jest pewne - od początku związku z księciem Harrym - a ten trwa już ponad rok - Meghan musi mierzyć się z porównaniami do ulubienicy ludzi na całym świecie, księżnej Kate. Kim jest piękna Amerykanka?

Markle urodziła się w 1981 r. Całe dzieciństwo spędziła w Kalifornii. Córka instruktorki jogi oraz operatora kamery od najmłodszych lat sporo czasu spędzała na planach zdjęciowych. Jej ojciec był autorem zdjęć m.in. do popularnego w Polsce sitcomu "Świat według Bundych". Pomiędzy kolejnymi wizytami na planie chodziła do prywatnych szkół. Ukończyła katolickie liceum, a potem studia na Uniwersytecie Northwest. Studiowała stosunki międzynarodowe, ale zdobyła też dyplom z wiedzy o teatrze. Po zakończeniu studiów postanowiła zacząć realizować swoje marzenie z dzieciństwa i zostać aktorką. Zresztą w epizodycznych rolach występowała jeszcze jako nastolatka. W 2001 r. pojawiła się w jednym z odcinków słynnej opery mydlanej „Szpital miejski”. Można ją było też zobaczyć w: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "90210" - produkcji nawiązującej do słynnego serialu "Beverly Hills, 90210" oraz "Fringe: Na granicy światów" Miała też niewielkie role w kilku filmach kinowych (m.in.: „Szefowie wrogowie”). Jak na razie jej największym sukcesem jest jedna z głównych ról w emitowanym od 2011 r. serialu "W garniturach", z której zrezygnowała dla księcia Harry'ego i przeprowadzki do Londynu.

Swoją rosnącą popularność wykorzystuje do tego, by zajmować się promowaniem kwestii, które zawsze leżały jej na sercu. Szczególnie mocno zawsze angażowała się na rzecz walki o prawa kobiet. Kiedy miała zaledwie 11 lat, wysłała list do Hillary Clinton. W odezwie, która skierowana była m.in. do Pierwszej Damy, pisała, że nie godzi się utrwalanie w reklamach krzywdzących stereotypów, które sugerują, że miejscem kobiety jest kuchnia.

Obecnie Meghan współpracuje z organizacją ONZ Kobiety, która działa na rzecz równości płci. Aktorka często przemawia podczas kongresów, podczas których omawia kwestie równouprawnienia oraz współczesnego niewolnictwa. Dziennikarzom nie umknął fakt, że w 2014 r. brała udział w akcji przeciwdziałającej stygmatyzacji menstruacji. Na tym nie poprzestaje. W 2016 r. pojechała do Rwandy, gdzie wzięła udział w kampanii uwypuklającej problem braku dostępu do świeżej wody wśród mieszkańców tego kraju.

W jej życiu prywatnym nie wszystko szło do tej pory we właściwym kierunku. Meghan, która w tym roku skończy 36 lat, jest już... rozwódką. W sierpniu 2013 r. oficjalnie zakończyła swój związek z producentem Trevorem Engelsonem, z którym spotykała się od 2004 r. Ale ten fakt zostaje teraz bez znaczenia, gdyż Meghan w niedalekiej przyszłości zostanie brytyjską księżną.