Trwa ładowanie...
d1mf717

Książeczka do Pierwszej Komunii Świętej. Rachunek sumienia wzbudził kontrowersje

Książeczka dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej zostaje wręczona im tuż przed uroczystością lub w jej trakcie. Okazuje się, że jej zawartość wzburzyła niektórych rodziców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książeczka do Pierwszej Komunii Świętej wzbudziła kontrowersje
Książeczka do Pierwszej Komunii Świętej wzbudziła kontrowersje (PAP/Facebook)
d1mf717

Książeczka do Pierwszej Komunii Świętej

Na grupie "Dziewuchy Dziewuchom", zrzeszającej ponad 100 tys. osób, jedna z użytkowniczek dodała zdjęcie książeczki modlitewnej dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Wśród pieśni religijnych i modlitw znajduje się w niej rachunek sumienia do zrobienia przed każdą spowiedzią.

Wśród pytań, które dziecko ma sobie zadać, pojawiają się takie jak: "Czy wychowujesz swoją seksualność i nie zawierasz wirtualnych nieczystych znajomości przez internet?", "Czy nie poszukiwałeś w internecie treści pornograficznych?", "Czy nie gorszyłeś innych, zwłaszcza młodszych od siebie?"

d1mf717

Autorka postu nie kryje wzburzenia tego typu treściami w książeczce dla kilkuletnich dzieci. "Dzisiaj moja siostra wysłała mi rachunek sumienia dla dzieci do Pierwszej Komunii. Totalny szok! I to jest w książeczce do modlenia dla 8-latków" - napisała.

W komentarzach internauci zgadzają się z kobietą, twierdząc, że są to pytania nieodpowiednie dla małych dzieci, które nie wiedzą jeszcze zbyt wiele o seksualności człowieka. "A potem mówią, że homoseksualiści seksualizują dzieci", "A ja zapytam, czy nas też takich bzdur uczyli? Serio, nie pamiętam", "Mnie wciąż szokuje, że ludzie poddają swoje dzieci temu praniu mózgu" - piszą.

Zgadzacie się z autorką postu? Czy pytania w rachunku sumienia dla dzieci są nieodpowiednie? A może po stronie rodziców leży odpowiedzialność za wyjaśnienie ich dziecku? Podzielcie się swoją opinią na dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pierwsza Komunia, pierwszy kicz

d1mf717

Podziel się opinią

Share

d1mf717

d1mf717