Trwa ładowanie...
d17eq8p

Księżniczka Haya Bint al-Hussein ukrywa się w Londynie. Ma bać się o swoje życie

Księżniczka Haya Bint al-Hussein, żona władcy Dubaju, według BBC, ukrywa się w Londynie i "boi się o swoje życie". Wcześniej podawano, że po ucieczce przyjęły ją Niemcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżniczka Haya uciekła od męża
Księżniczka Haya uciekła od męża (AKPA)
d17eq8p

Księżniczka Haya Bint al-Hussein – gdzie jest?

Jak informuje portal BBC, żona szejka Mohammeda ibn Raszida Al Maktuma nie przebywa już w Niemczech. Według dziennikarzy jest w stolicy Wielkiej Brytanii. Tam ma drżeć ze strachu przed zemstą małżonka.

d17eq8p

Tymczasem 69-letni szejk Mohammed opublikował na Instagramie wiersz, w którym oskarża żonę o zdradę. Urodzona w Jordanii i wykształcona w Wielkiej Brytanii księżniczka Haya poślubiła go w 2004 r., stając się jego szóstą żoną. Jest matką dwojga z prawdopodobnie 23 dzieci władcy.

Księżniczka Haya po opuszczeniu Dubaju przedostała się do Niemiec, gdzie ubiegała się o azyl. Mówi się, że obecnie mieszka w kamienicy o wartości 85 milionów funtów w Ogrodach Pałacu Kensington w centrum Londynu i przygotowuje się do batalii sądowej. Żąda rozwodu.

Zobacz też: Wesela i komunie. Projektantka o modowych wpadkach Polek

Księżniczka Haya – powody ucieczki

Dziś zastanawia, co skłoniło Hayę do porzucenia luksusów w Dubaju i dlaczego mówi się, że "boi się o swoje życie". BBC pisze, że odkryła niepokojące fakty dotyczące tajemniczego powrotu do domu swojej pasierbicy, księżniczki Latify. Ta próbowała uciec ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pomocą znajomego Francuza, ale została schwytana przez uzbrojonych mężczyzn u wybrzeży Indii.

d17eq8p

Obrońcy praw człowieka przekonywali, że Latifa została siłą sprowadzona do Dubaju i jest dziś przetrzymywana wbrew jej woli. Przypuszcza się, że księżniczka Haya zdając sobie z tego sprawę, stała się wrogiem męża i członków rodziny królewskiej.

Bliskie jej źródła twierdzą, że obawia się, że może zostać porwana i "oddana" szejkowi. Ambasada ZEA w Londynie odmówiła komentarza na ten temat, twierdząc, że to sprawa osobista. Uważa się, że księżniczka, która kształciła się w Bryanston School w Dorset, a następnie na Uniwersytecie Oksfordzkim, chce zostać w Londynie.

Jeśli szejk zażąda jej powrotu, dojdzie do kryzysu dyplomatycznego, co stanowiłoby spory problem dla Wielkiej Brytanii, utrzymającej bliskie związki z ZEA.

d17eq8p

Sprawa jest równie niezręczna dla Jordanii, ponieważ Haya jest przyrodnią siostrą króla Abdullaha. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracuje ćwierć miliona Jordańczyków, wysyłających pieniądze do kraju.

Źródło: BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17eq8p

Podziel się opinią

Share

d17eq8p

d17eq8p