ModaKwiaty nie tylko we włosach

Kwiaty nie tylko we włosach

25.04.2014 10:41, aktual.: 25.04.2014 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kwiaty na wiosnę – może brzmieć banalnie. Może, ale nie musi, zwłaszcza jeśli za florystyczne printy zabierają się młodzi, kreatywni projektanci. Tkaniny w kwiaty zawsze będą wdzięcznym tematem do kolejnych reinterpretacji i jak pokazują przykłady polskich twórców, mogą być bardzo uniwersalne i zależnie od stylizacji, noszone przez cały rok

Kwiaty na wiosnę – może brzmieć banalnie. Może, ale nie musi, zwłaszcza jeśli za florystyczne printy zabierają się młodzi, kreatywni projektanci. Tkaniny w kwiaty zawsze będą wdzięcznym tematem do kolejnych reinterpretacji i jak pokazują przykłady polskich twórców, mogą być bardzo uniwersalne i zależnie od stylizacji, noszone przez cały rok.

Kasia Miciakw swojej najnowszej kolekcji łączy eleganckie, klasyczne kwiatowe wzory z szarą, dresową dzianiną oraz minimalistycznymi, ponadczasowymi krojami. Każdy z jej projektów można łączyć w stylizacje z pozornie niepasującymi do kwiatowych wzorów elementami – skórzanymi rękawiczkami, golfami, czy legginsami o rockowym charakterze.

Z kolei bardziej casualowe podejście do floralowych trendów znajdziemy u Yeah Bunny – marka proponuje dresy w modnych, nowoczesnych formach ze wstawkami w kwiatowy deseń.

Masz ochotę na motywy kwiatowe? Znajdziesz je tu:

Możemy wybierać wśród klasycznych bluz, dłuższych tunik i spodni ze ściągaczami na dole – wszystko w idealnym balansie mody z wygodą.

Zupełnie inne ujęcie tematu kwiatów na wiosnę widać w akcesoriach – możemy pójść za projektantką marki Farbotka i wybrać którąś z pojemnych, filcowych toreb ozdobionych wzorami w ludowe kwiaty, lub ogromnych kolczyków z brązu i srebra od Katarzyny Kamińskiej w kształcie stokrotek.

Masz ochotę na motywy kwiatowe? Znajdziesz je tu:

- W tym sezonie mamy olbrzymi wybór barw i krojów. Na wybiegach pojawiła się cała paleta kolorów, zarówno tych zdecydowanych jak, odcienie różu, kobaltu czy żółci oraz klasycznych jak biel i czerń. Projektanci proponują zarówno sportowy szyk, prostotę jak i kobiecość np. w postaci zwiewnych sukienek, w dodatku o różnej długości - mówi stylistka Monika Grzeszczyk.

- Więc na co się zdecydować, aby wyglądać trendy? - moja podpowiedź, to dowolny krój, ale koniecznie w kwiaty! - dodaje.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)