Trwa ładowanie...

Laetitia Casta: Mówienie o macierzyństwie jest nudne

Francuska modelka i aktorka, Laetitia Casta, nie lubi pytań dotyczących rodziny i macierzyństwa.

Laetitia Casta: Mówienie o macierzyństwie jest nudneŹródło: AFP
d4eql14
d4eql14

Francuska modelka i aktorka, Laetitia Casta, nie lubi pytań dotyczących rodziny i macierzyństwa. Uważa to za swoją prywatną sferę życia, którą nie chce się dzielić z mediami. Poza tym nie podoba jej się to, że pytania nie dotyczą jej pracy. Podczas wywiadu dla MailOnline Casta zapytana jak godzi macierzyństwo z pracą zawodową, odpowiedziała stanowczo:

- Kocham dzieci, ale nie chcę o nich rozmawiać, ponieważ nie jestem tylko i wyłącznie matką. Nie rozumiem dlaczego dziennikarki zawsze pytają kobiety o macierzyństwo? Dla kobiet o wiele ważniejsza i interesująca jest rozmowa o ich pracy, przemyśleniach, kreatywności, ich tożsamości. To właśnie w pracy widać prawdziwą mnie – wtedy jestem najbardziej autentyczna i szczera. Kiedy gram albo pracuję nad kampanią reklamową, jak ostatnio dla Dolce & Gabbana, właśnie wtedy daję z siebie wszystko.

Kiedy dziennikarka wytłumaczyła, że taka informacja może być interesująca dla innych pracujących matek, modelka odparła:

d4eql14

- Czy gdybym była mężczyzną, zapytałabyś mnie, „Jesteś ojcem, porozmawiajmy o tym jak godzisz swoją udaną karierę z byciem tatą? Jak spędzasz czas z dziećmi?” Oczywiście, że nie! Nikt nigdy nie pyta się o to mężczyzn. To co jest we mnie interesujące to nie fakt, że jestem matką, ale to kim jestem w ogóle. Kocham swoją rodzinę, ale mówienie tylko o byciu matką jest nudne.

(ma)

d4eql14
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eql14