Gwiazdy„Laski na pięć minut”. Kendall Jenner i Gigi Hadid w ogniu krytyki

„Laski na pięć minut”. Kendall Jenner i Gigi Hadid w ogniu krytyki

„Laski na pięć minut”. Kendall Jenner i Gigi Hadid w ogniu krytyki
Źródło zdjęć: © Getty Images
17.06.2016 14:54, aktualizacja: 20.06.2016 14:21

Uśmiechają się z niemal każdej okładki kolorowego magazynu, regularnie pozują w kampaniach najlepszych marek. Nie ma miesiąca, w którym nie pojawiłyby się na czerwonym dywanie. Obecnie to one królują w rankingach najpopularniejszych modelek. Sympatyków ich urody nie brakuje, jednak nie każda osoba w modowej branży podziela ten entuzjazm. Ostatnio Kendall Jenner i Gigi Hadid spotkały się z ostrą krytyką Stephanie Seymour, jednej z najsłynniejszych modelek lat 90.

Seymour to jedna z największych gwiazd modelingu tamtej dekady. Podbijała światowe wybiegi w towarzystwie takich nazwisk jak Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell czy Linda Evengelista. O tym, co myśli na temat swoich młodszych koleżanek, opowiedziała w wywiadzie z pismem „Vanity Fair”.

- One są kompletnie inne niż my. Supermodelki to już przeszłość – wyznała Seymour.

- To piękne dziewczyny, kibicuję im bardzo, ale kwalifikują się do zupełnie innej kategorii niż my, supermodelki – dodała dawna gwiazda wybiegów, nazywając Kendall i Gigi „laskami na pięć minut”.

Obraz
© Materiał prasowy

Gwiazda lat 90. uzasadnia swoją opinię tym, że w jej czasach nie było jeszcze mediów społecznościowych, które zdecydowanie ułatwiają start w zawodzie modelki.

- Porzuciłam moje dzieciństwo i pracowałam bardzo, bardzo ciężko od czternastego roku życia. Musiałam bardzo się starać, żeby osiągnąć sukces – szczególnie wtedy, kiedy byłam młodsza. Było ciężko, ale inaczej bym tego nie osiągnęła. To dzięki ciężkiej pracy znajduję się obecnie w tym miejscu. Jestem dumna ze swojej kariery – powiedziała w wywiadzie Seymour.

Obraz
© Getty Images

- Cieszę się, że w naszych czasach nie było mediów społecznościowych. Cenię sobie prywatność i to wszystko wydaje mi się dziwne.

Jak na ostrą krytykę zareagowały główne bohaterki całego zamieszania?

- Podobno ja i Gigi nie jesteśmy „prawdziwymi modelkami”, więc również podzielę się swoją opinią. Jeśli chcesz nam powiedzieć, że kradniemy ci „twój moment”, to ty nie kradnij naszego. Ale skoro zdecydowałaś się na bycie internetową prześladowczynią, to będę się bronić - napisała oburzona siostra przyrodnia Kim Kardashian.

Podzielacie opinię Stephanie Seymour? Czy rzeczywiście Kendall Jenner i Gigi Hadid to chwilowe gwiazdy modelingu?