Blisko ludziLech Artur Wałęsa organizuje wigilię dla bezdomnych. "Dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie dobrych świąt"

Lech Artur Wałęsa organizuje wigilię dla bezdomnych. "Dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie dobrych świąt"

Lech Artur Wałęsa organizuje wigilię dla bezdomnych. "Dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie dobrych świąt"
Źródło zdjęć: © Facebook.com

18.12.2019 13:51, aktual.: 18.12.2019 18:43

Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Lech Artur Wałęsa, który jest zięciem Lecha Wałęsy, jak co roku organizuje w swojej pizzerii wigilię dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Lech Artur Wałęsa 31 sierpnia poślubił córkę Lecha Wałęsy. Zamiast przekazać swoje nazwisko żonie, podjął decyzję o przyjęciu nazwiska swojego teścia. Każdy jednak rozumie, że nie jest legendarnym przywódcą "Solidarności", a zwyczajnym człowiekiem. Nie tylko jego nazwisko przyniosło mu rozgłos, ale również fakt, że od 21 lat organizuje wigilijne spotkanie dla osób potrzebujących.

Lech Artur Wałęsa – wigilia dla bezdomnych

– Pizzeria powstała na gdańskiej Oruni, która była 21 lat temu bardzo ubogą dzielnicą, jedną z biedniejszych dzielnic Gdańska. Wokół wiele było osób, które potrzebowały pomocy. To było widoczne gołym okiem. W związku z tym organizowaliśmy takie różne fajne rzeczy, jak bułeczki dla dzieci czy wigilie dla bezdomnych. Stało się to tradycją, która trwa już 21 lat – mówi w rozmowie z WP Kobieta.

Wałęsa wyznaje, że w menu nie znajdzie się jednak typowych, postnych dań wigilijnych. – To są raczej smaczne dania, dzięki którym ci ludzie się najedzą. W tym roku będzie jeszcze pizza, jeśli będą mieli ochotę. Będą też uszka, ciasta, ciastka. Przygotowaliśmy również paczki dla osób, które nas odwiedzą – zdradza.

W Wigilię jego pizzerię odwiedzają najczęściej stali bywalcy: osoby, których nie stać na zorganizowanie świątecznej kolacji we własnym domu, oraz bezdomni. Zwykle frekwencja waha się między 30 a 80 osobami. Wałęsa wyznaje, że kiedyś te spotkania cieszyły się większą popularnością. Teraz jest coraz więcej podobnych inicjatyw organizowanych m.in. na gdańskiej starówce.

– Jemy wszyscy razem. My ich obsługujemy, ale też dzielimy się opłatkiem, życzymy sobie dobrych świąt. Zawsze jestem obecny na tych spotkaniach. W tym roku być może moja żona będzie ze mną. Być może jeszcze ktoś z rodziny się włączy. To będzie taka nasza pierwsza rodzinna wigilia. Właśnie drukujemy plakaty, będziemy je rozwieszać po schroniskach – mówi.

Wigilia w "Pizza Restorante Leone" odbędzie się 24 grudnia i potrwa od 11:00 do 13:00. Po świętowaniu z bezdomnymi Lech Artur Wałęsa wraz z żoną pojedzie do teściów, gdzie spędzą rodzinny wieczór przy stole z klasycznymi wigilijnymi potrawami. – Później wraz z żoną odwiedzimy moją rodzinę i posiedzimy jeszcze trochę przy kolędach. Bardzo lubimy śpiewać – śmieje się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (299)
Zobacz także