Trwa ładowanie...
lekarze

Lekarka SOR walczy o życie. Ratowała innych, teraz sama potrzebuje pomocy

Dorota Jakus Stoga jest lekarką szpitalu oddziału ratunkowego. Na co dzień kobieta ratowała ludzi, a teraz musi ratować siebie. Wykryto u niej glejaka w czwartym stopniu złośliwości.

Share
 Lekarka SOR walczy o życie. Ratowała innych, teraz sama potrzebuje pomocy
Źródło: Archiwum prywatne
d3y238p

Lekarka SOR walczy o życie##

55-letnia lekarka Dorota Jakus Stoga ostatnie lata spędziła pracując w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wielokrotnie ratowała życie innym. Na początku lipca koleżanka po fachu zauważyła u niej opadający kącik ust. Wcześniej często bolała ją głowa, więc szybko wysłała kobietę na tomograf.

W jej głowie wykryto guza, którego szybko usunięto. Kilka dni później zdiagnozowano u niej glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Nie udało się go w całości wyciąć. Na stronie fundacji siepomaga.pl przeczytamy, że taki glejak zawsze odrasta. Za każdym razem coraz bardziej agresywny, to śmiertelne zagrożenie, życie na tykającej bombie.

d3y238p

Ogromną szaną na przeżycie lekarki jest terapia OPTUNE, która jest niesamowicie droga. To specjalne urządzenie, które trzeba mieć zawsze przy sobie, które sprawia, że komórki rakowe się nie dzielą,a rak się nie rozrasta.

"Każdy dzień ma znaczenie, każda godzina jest na wagę życia, każda, najmniejsza nawet kwota, daje nam szansę na uratowanie Doroty" - brzmi apel na SiePomaga.pl. W tej chwili (10 sierpnia) na koncie jest 366 137 zł. Brakuje ponad 165 000 zł. Aby wspomóc leczenie Doroty, możesz kliknąć TUTAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y238p

Podziel się opinią

Share
d3y238p
d3y238p