Blisko ludziLekarka SOR walczy o życie. Ratowała innych, teraz sama potrzebuje pomocy

Lekarka SOR walczy o życie. Ratowała innych, teraz sama potrzebuje pomocy

Lekarka SOR walczy o życie. Ratowała innych, teraz sama potrzebuje pomocy
Dominika Czerniszewska

10.08.2019 14:22, aktual.: 10.08.2019 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dorota Jakus Stoga jest lekarką szpitalu oddziału ratunkowego. Na co dzień kobieta ratowała ludzi, a teraz musi ratować siebie. Wykryto u niej glejaka w czwartym stopniu złośliwości.

Lekarka SOR walczy o życie##

55-letnia lekarka Dorota Jakus Stoga ostatnie lata spędziła pracując w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wielokrotnie ratowała życie innym. Na początku lipca koleżanka po fachu zauważyła u niej opadający kącik ust. Wcześniej często bolała ją głowa, więc szybko wysłała kobietę na tomograf.

W jej głowie wykryto guza, którego szybko usunięto. Kilka dni później zdiagnozowano u niej glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Nie udało się go w całości wyciąć. Na stronie fundacji siepomaga.pl przeczytamy, że taki glejak zawsze odrasta. Za każdym razem coraz bardziej agresywny, to śmiertelne zagrożenie, życie na tykającej bombie.

Ogromną szaną na przeżycie lekarki jest terapia OPTUNE, która jest niesamowicie droga. To specjalne urządzenie, które trzeba mieć zawsze przy sobie, które sprawia, że komórki rakowe się nie dzielą,a rak się nie rozrasta.

"Każdy dzień ma znaczenie, każda godzina jest na wagę życia, każda, najmniejsza nawet kwota, daje nam szansę na uratowanie Doroty" - brzmi apel na SiePomaga.pl. W tej chwili (10 sierpnia) na koncie jest 366 137 zł. Brakuje ponad 165 000 zł. Aby wspomóc leczenie Doroty, możesz kliknąć TUTAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)