Blisko ludziLekarz położył się jej na brzuch przy porodzie. Wywalczyła odszkodowanie

Lekarz położył się jej na brzuch przy porodzie. Wywalczyła odszkodowanie

Lekarz położył się jej na brzuch przy porodzie. Wywalczyła odszkodowanie
Źródło zdjęć: © Forum
Paulina Brzozowska

18.12.2018 12:13

Agnieszka Lukowska z Bydgoszczy podczas porodu przeżyła prawdziwy dramat. Lekarz siłą wycisnął z niej dziecko, narażając je na niebezpieczeństwo. Po 9 latach sąd rozwiązał sprawę z Bydgoszczy. Pani Agnieszka dostanie odszkodowanie.

Córka pani Agnieszki, Zuzia, dostała 1 punkt w skali Apgar, przeżyła cudem i nigdy nie będzie sprawna. Miała krwiaka w głowie i mnóstwo wylewów. Przez 7 dni była w śpiączce i doznała czterokończynowego porażenia mózgowego. Dziś ma 9 lat, padaczkę i ciągle nie mówi. Nie umie się także samodzielnie poruszać. A wszystko przez błąd lekarski.

– Ciąża przebiegała idealnie. Termin porodu był wyznaczony na 30 maja 2009 roku, ale 26 zaczęłam czuć się źle – mówiła pani Agnieszka w jednej z telewizji śniadaniowych. - Lekarz wyszedł. Zostałam z położną i sprzątaczką. Nad ranem poród ustał całkowicie, prosiłam o cesarskie cięcie, ale lekarz uznał, że to zbędne. A położna nakrzyczała, że jestem histeryczką i nie umiem rodzić – tłumaczyła kobieta.

W końcu lekarz postanowił zakończyć poród w inny sposób. – Położna nacięła mi krocze, a lekarz położył się na brzuchu i dziecko wyszło. Nie usłyszeliśmy płaczu, pojawił się zespół neonatologiczny i Zuzię wywieźli. Mnie umieścili w sali poporodowej, gdzie mamy cieszyły się dziećmi, a ja nie wiedziałam, czy moje żyje – wspominała ze smutkiem pani Agnieszka.

Po 4 latach sądowych batalii, sąd w Bydgoszczy uznał, że lekarz przyjmujący poród pani Agnieszki, dokonał zaniedbania i błędu w sztuce lekarskiej, który doprowadził do trwałego uszczerbku na zdrowiu 9-letniej dziś Zuzi.

Kobieta otrzyma od placówki 1,2 mln odszkodowania, które umożliwią jej opłacenie leczenia i rehabilitacji córeczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Urodziła w aucie. Ojciec wszystko filmował

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także