GwiazdyLenovo pomaga zdolnym ludziom spełniać zawodowe marzenia

Lenovo pomaga zdolnym ludziom spełniać zawodowe marzenia

Lenovo pomaga zdolnym ludziom spełniać zawodowe marzenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.04.2014 11:08, aktual.: 17.04.2014 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Jurorzy postanowili nagrodzić młodą i zdolną graficzkę, pasjonatkę ilustracji Jagę Słowińską. Nagrodę w postaci 30 000 złotych na realizację zawodowego marzenia wręczył Andrzej Sowiński – Dyrektor Generalny Lenovo w Polsce.

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Jurorzy postanowili nagrodzić młodą i zdolną graficzkę, pasjonatkę ilustracji Jagę Słowińską. Nagrodę w postaci 30 000 złotych na realizację zawodowego marzenia wręczył Andrzej Sowiński – Dyrektor Generalny Lenovo w Polsce.

15 kwietnia w Warszawie, podczas spotkania w restauracji Żurawina, oficjalnie ogłoszono zwycięzcę konkursu „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Jury konkursu w składzie Agnieszka Ścibior, Piotr Kędzierski i Michał Zaczyński stanęło przed arcytrudnym zadaniem. Spośród trzech finałowych prac musieli wybrać tę najlepszą.

„Wszyscy Finaliści prezentowali niezwykle wysoki poziom. Każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie, co dodatkowo utrudniało podjęcie decyzji” – zgodnie podkreślali Jurorzy konkursu.

Ostatecznie po długich naradach Jurorzy wybrali pracę Jagi Słowińskiej. Nagrodę główną – 30 000 złotych – wręczył Andrzej Sowiński Dyrektor Generalny Lenovo w Polsce. Przekazując symboliczny czek wyraził nadzieję, że pieniądze te pozwolą na dalszy rozwój talentu Laureatki i przyczynią się do spełnienia Jej zawodowego marzenia. Podczas uroczystości byli obecni DO’ersi Lenovo, pasjonaci i artyści, którzy odgrywali znaczącą rolę w projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”. Lidia Popiel, Olka Osadzińska, Łukasz Jemioł oraz Novika przekazywali swoją wiedzę, wspierali uczestników oraz prowadzili ich przez kolejne etapy.

Celem projektu było wyłonienie DO’ersa – osoby posiadającej pasję, robiącej coś wyjątkowego. Do I etapu konkursu, jakim była kwalifikacja do warsztatów z DO’ersami Lenovo, zgłosiło się około 400 utalentowanych osób. II etap stanowiły warsztaty tematyczne, z których do półfinału zakwalifikowały się po dwie osoby reprezentujące każdą z konkursowych dziedzin sztuki (muzyka, ilustracja, projektowanie mody, fotografia). Internauci oraz Lidia Popiel, Olka Osadzińska, Łukasz Jemioł i Novika wybrali następnie pięć osób, które wykonało prace finałowe oceniane przez użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Zadaniem finalistów było przygotowanie krótkiego filmu podsumowującego twórczość oraz udowadniającego, że są DO’ersami.

Filmy finalistów można obejrzeć na oficjalnym kanale * YouTube Lenovo Polska.* Warto dodać, że każdy z finałowej piątki otrzymał w nagrodę elegancki i nowoczesny Lenovo Yoga Tablet pracujący w trzech trybach: „Trzymaj w dłoni”, „Połóż”, „Postaw” nawet do 18 godzin na jednym naładowaniu baterii.

O projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!”

Lenovo – największy dostawca komputerów na świecie - wkracza w inspirujący świat mody, muzyki, designu, fotografii, a także sportu oraz gier komputerowych. Wraz z zaproszonymi do projektu ekspertami, Lenovo poszukuje młodych talentów i chce spełniać ich zawodowe marzenia. W projekcie „For Those Who Do. Zrób to z Lenovo!” uczestniczą wyjątkowe osobowości m. in.: znana fotografka Lidia Popiel, projektant mody Łukasz Jemioł, wokalistka i dziennikarka radiowa Novika, ilustratorka mody Olka Osadzińska. To tzw. „DO’ersi” Lenovo, czyli ludzie, którzy na co dzień robią niezwykłe rzeczy, realizują swoje pasje, są aktywni i kreatywni.

Więcej o projekcie: * www.zrobtozlenovo.pl*

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także