Trwa ładowanie...
da0fuvq

Linda Evangelista o ofiarach byłego męża. "Wierzę im"

Były mąż Lindy Evangelisty został oskarżony przez cztery kobiety o gwałt i nadużycia seksualne. Prezes agencji modelek miał wykorzystywać kobiety w latach 80. i 90. Evangelista w pełni wierzy zgwałconym kobietom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Linda Evangelista wspiera ofiary byłego męża
Linda Evangelista wspiera ofiary byłego męża (Getty Images)
da0fuvq

Gérald Marie de Castellac, były mąż Lindy Evangelisty, został oskarżony przez 4 kobiety o gwałt i nadużycia seksualne. Miał się ich dopuścić w latach 80 i 90, kiedy był prezesem europejskiego oddziału prestiżowej agencji modelek, Elite.

Seksualny drapieżnik w agencji modelek

Linda Evangelista, supermodelka, która w latach 1987-1993 była żoną biznesmena zabrała głos w sprawie. W rozmowie z dziennikarzami "The Guardian" stwierdziła, że nie miała pojęcia o czynach, jakich miał dopuścić się jej były mąż, dlatego wówczas nie mogła pomóc kobietom.

da0fuvq

Jednocześnie dodała, że znając mężczyznę i środowisko, w jakim się obracał, w pełni wierzy oskarżającym go kobietom. Carre Otis, Ebba Karlsson, Jill Dodd i Lisa Brinkworth oskarżają de Castellac o gwałt i nadużycia seksualne. Kobiety opowiedziały swoje historie dziennikarzom "The Guardian" i zapowiadają podjęcie kroków prawnych. Kobiety, które zostały wykorzystane w latach 80. i 90. były wówczas bardzo młode.

Najmłodsza z nich, Carre Otis miała 17 lat, gdy zaczęła pracę w modelingu. Twierdzi, że w 1986 roku została zgwałcona przez de Castellac w jego apartamencie w Paryżu. Była wówczas niepełnoletnia.

Lisa Brinkworth, dziennikarka BBC została wykorzystana przez agenta w 1998 roku, gdy pracowała nad reportażem dotyczących nadużyć w branży mody.

Obecnie 70-letni biznesmen, który prowadzi własną agencję modelek Oui Management zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

da0fuvq

Plotkarnia: Ikony mody lat 90.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da0fuvq

Podziel się opinią

Share
da0fuvq
da0fuvq