Blisko ludziMa 9-letnią córkę, która ucieszyła się na wieść o rodzeństwie. Teraz jest dramat

Ma 9‑letnią córkę, która ucieszyła się na wieść o rodzeństwie. Teraz jest dramat

Ma 9-letnią córkę, która ucieszyła się na wieść o rodzeństwie. Teraz jest dramat
Źródło zdjęć: © 123RF
Dominika Czerniszewska
25.06.2019 14:27

Kobieta spodziewa się drugiego dziecka. Teraz jej córka oznajmiła, że nie chce siostry. "Jestem w 26. tygodniu ciąży. Serce mi pękło" - napisała rozżalona internautka.

Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym internautka opisuje rodzinną historię. Kobieta jest matką dziewięcioletniej córki i teraz spodziewa się drugiej pociechy.

"Na wieść, że będzie miała rodzeństwo to nawet ucieszyła się. Głaskała brzuszek, całowała, pytała, kiedy w końcu będzie. Na zakupach wybierała body, grzechotki itd. Była ze mną na USG, cieszyła się, że będzie miała siostrę" - napisała autorka wątku.

"Od razu powiem, że nie zaniedbuję córeczki. Poświęcam jej czas, jeździmy w różne miejsca, przytulamy się i często mówię, że bardzo ją kocham. A ona dzisiaj powiedziała, że nie chce już siostry. Zrobiło mi się bardzo przykro, serce mi pękło..." - dodała.

Okazuje się, że podobny problem ma wiele kobiet. "Też tak miała, ale z biegiem czasu dziecko zrozumie. Moje, teraz razem się bawią, a na początku był ryk, płacz i zazdrość" - napisała jedna z użytkowniczek forum.

"Autorko najważniejsze, że ty chcesz ciąży, a nie 9-latka. To ty masz być opoką i skałą w idei posiadania rodziny, a nie niestabilne jeszcze emocjonalnie dziecko. Czego można oczekiwać od 9-latki? Mów do niej rzeczy mądre i bądź w tym konsekwentna. Nie toleruj gadania brzydkiego, bezdusznego czy niegrzecznego. To ty jesteś odpowiedzialna za jej wychowanie. Ty masz ją wychować na człowieka dobrego, empatycznego, masz ją wychować na kobietę z zasadami, a nie dołować się jej humorkami. Skup się na roli matki. Masz być twarda, a nie miękka i mentalnie jak dziecko. Jesteś dorosłą kobietą" - tłumaczy kolejna użytkowniczka forum.

Następna kobieta była oburzona wpisem autorki. Nie rozumie jej postawy. "Jak córka będzie dorosła, to wtedy będzie mogła decydować, czy chce posiadać dzieci czy nie. To jest twoje życie. O twojej macicy nie będzie przecież decydować dzieciak" - napisała.

"Znam kobietę, która podchodzi pod 50-tkę, która sama jest matką dwóch córek. Kiedyś opowiadała jak to będąc 10-letnim dzieckiem świat jej się zawalił, gdy urodziła się siostra, a dziś mówi, że nie wyobraża sobie, że miałoby jej nie być" - stwierdza kolejna osoba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także