"Ma węża w kieszeni". Wybrał ją Tusk, a chwalił nawet PiS

Hanna Majszczyk to nowa wiceministra finansów
Hanna Majszczyk to nowa wiceministra finansów
Źródło zdjęć: © East News | Stefan Maszewski/REPORTER
Agnieszka Woźniak

16.12.2023 09:47, aktual.: 16.12.2023 11:26

- Powiem szczerze, że będzie miała węża w kieszeni - tak o nowej wiceminister finansów mówi Marek Sawicki. Hanna Majszczyk to nie debiutantka. Kierowała budżetem 2010-2017.

Hanna Majszczyk w resorcie finansów przepracowała 31 lat, z czego siedem na stanowisku wiceministra finansów. Odeszła w czerwcu 2017 z własnej woli.

Po zamknięciu roku budżetowego 2016 złożyła dymisję na ręce premier Beaty Szydło. Jako oficjalną przyczynę podała powody osobiste. Podobno nawet PiS żałował, że odchodzi.

"Dziękuję za wieloletni nadzór nad konstruowaniem budżetów państwa, a szczególnie za budżet 2016 roku, którego realizacja okazała się sukcesem Ministerstwa Finansów i całego rządu" – napisał wtedy wicepremier Mateusz Morawiecki, dziękując Majszczyk za zasługi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oszczędność to jej drugie imię

Przed Hanną Majszczyk duże zadanie. Uważana za "jednoosobowy oddział specjalny do tworzenia budżetu".

- Na pewno jest to osoba kompetentna (...). Ale też osoba oszczędna. Powiem szczerze, że będzie miała węża w kieszeni - stwierdził w "Debacie Dnia" Polsatu Marek Sawicki.

- To jest fachowiec, który w Ministerstwie Finansów wiele lat pracował i ona rzeczywiście budżetu pilnowała. Zwyczajnie wiedziała, gdzie są pieniądze. Na pewno jeśli przygotowuje budżet, który będzie zrobiony dobrze - dodał.

Konkretna i wymagająca

Jaka jest Hanna Majszczyk? Na pewno konkretna, precyzyjna i bardzo wymagająca. Dla posłów – zwłaszcza nieznających się na poruszanych tematach – potrafi być bezlitosna. Całkowicie oddana służbie. Podobno potrafiła dzwonić nawet w piątek o 23, aby zadać jakieś pytanie.

Nowa wiceministra specjalizuje się w tematach podatkowych i ma uprawnienia doradcy podatkowego. Obecnie jej najważniejszym zadaniem jest stworzenie budżetu państwa na przyszły rok, czyli wielka misja ratunkowa.

To również wyścig z czasem. Jeśli Sejm nie wyrobi się z uchwaleniem budżetu do końca stycznia, prezydent Andrzej Duda może rozwiązać parlament.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (74)
Zobacz także