Ma znaną córkę. Nie każdy wie o ich pokrewieństwie

Córka Tadeusz Drozda jest aktorką
Córka Tadeusz Drozda jest aktorką

19.10.2023 17:08, aktual.: 19.10.2023 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tadeusz Drozda - satyryk, którego niegdyś znała cała Polska, zasłynął z roli prowadzącego program "Śmiechu warte". Jego córka jest aktorką oraz reżyserką. Rok temu dokonała coming outu, opowiadając o kulisach swojej seksualności.

Kariera Tadeusza Drozdy nieco przystopowała wraz z zakończeniem emisji programu "Śmiechu warte". Po 10 latach audycje zdjęto z anteny i popularność satyryka spadła. On sam nie ukrywał rozgoryczenia.

- Co by nie mówić, jestem coraz starszy, a u nas wiek nie działa na korzyść. W żadnym normalnym kraju taki facet jak Drozda po tylu sukcesach nie zniknąłby ot tak z mediów. Żadna inna telewizja nie pozwoliłaby mi odejść. Trzymaliby mnie, za co tylko się da, bylebym tylko dla nich pracował - mówił Plejadzie gwiazdor.

Na szczęście Joanna Drozda, jedna z jego trzech córek, przejęła pałeczkę i zagościła na szklanym ekranie. Można było ją oglądać m.in. w serialu "Nad rozlewiskiem", a także w hitowym "Ojcu Mateuszu". Na co dzień aktorka związana jest z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Od lat realizuje się także jako reżyserka.

Dokonała coming outu

Aktorka przez długi czas nie mówiła o swojej seksualności. Przyznała, że długo nie czuwała potrzeby coming outu. Ponadto poznanie własnej orientacji seksualnej zajęło jej dużo czasu.

- Długo nie miałam potrzeby, żeby określać swoją orientację seksualną czy nawet przynależność grupową. Jestem z takich czasów, kiedy uczono, przynajmniej moi rodzice tak mnie uczyli, że nie należy dać się zaszufladkować, trzeba przełamywać stereotypy, to jest najwyższa wartość - wyznała.

W końcu udzieliła wywiadu magazynowi "Replika", któremu opowiedziała o swojej orientacji seksualnej. Pracując w Teatrze Polskim w Poznaniu przy spektaklu "Extravaganza" i współpracując z osobami nieheteronormatywnymi zrozumiała, że chce o tym mówić głośno.

- Dotarła do mnie groza tej sytuacji, powiedziałam im: "To jest okropne! Wy macie łatwo, po prostu jesteście gejami (...), a mnie mają za hetero, że jestem jakimś nudnym straightem, bez sensu". Wręcz mi przeszkadzało, że ktoś może tak o mnie myśleć!
Joanna Drozda otwarcie mówi o swoich poglądach i orientacji seksualnej
Joanna Drozda otwarcie mówi o swoich poglądach i orientacji seksualnej

Choć przez długi czas miała wątpliwości, co do swojej seksualności, w końcu zrozumiała, że jest panseksualna.

- Zaczęłam szukać w internecie różnych określeń, znalazłam panseksualizm i poprosiłam Wojtka i Jędrka, żeby mi doradzili, czy to jest dobry trop, a oni mnie wyśmiali, że tyle myślałam, a przecież to oczywiste, że jestem panseksualna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Feministka i aktywistka

Aktorka jest bardzo zaangażowana w walkę o równość płci. Nie kryje feministycznych poglądów. Bierze udział w akcjach protestacyjnych i marszach kobiet. Jest też zwolenniczką ruchu body positive. Na Instagramie pokazuje nieogolone pachy, rozczochrane włosy, zdjęcia bez make-upu i filtrów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)