UrodaMakijaż dla zielonych oczu – najlepsze kolory i kosmetyki

Makijaż dla zielonych oczu – najlepsze kolory i kosmetyki

Makijaż dla zielonych oczu – najlepsze kolory i kosmetyki
Źródło zdjęć: © 123RF
14.06.2018 13:26, aktualizacja: 02.07.2018 15:35

Tak jak każdy rodzaj make-upu, makijaż dla zielonych oczu ma przede wszystkim służyć podkreśleniu naturalnego piękna tęczówki i oka. Szczęśliwe posiadaczki tego rzadkiego koloru mogą sobie pozwolić na barwną ekstrawagancję – odcienie różu, fioletu i zieleni zostały stworzone właśnie dla nich.

Makijaż dla zielonych oczu – krok po kroku

Choć dobór koloru cieni do powiek jest oczywiście subiektywny, mamy dla was receptę na uniwersalny makijaż dla zielonych oczu, który zawsze będzie dobrze się prezentował. Wystarczy wykonać 12 prostych kroków i cieszyć się powalającym efektem.

 1. Na początku trzeba odpowiednio oczyścić i nawilżyć skórę. To bardzo ważne nie tylko dla samej kondycji skóry, ale też wpłynie na trwałość makijażu dla zielonych oczu. Na oczyszczonej skórze wszystkie kosmetyki będą się lepiej utrzymywać.
 2. Nakładamy właściwie dobrany podkład.
 3. Następnie sięgamy po rozświetlający korektor pod oczy.
 4. Na powieki nakładamy bazę pod cienie.
 5. Modelujemy i wypełniamy brwi (np. pomadą) .
 6. Cienie do powiek – potrzebne będą 3 rodzaje – cielisty (który nakładamy na całą powiekę), ciemny róż i śliwkowy (którymi cieniujemy powiekę – trzeba je później rozprowadzić pędzelkiem, by nie było mocno widocznych granic pomiędzy odcieniami, a powstał naturalny efekt cieniowania).
 7. Rzęsy podkreślamy czarnym tuszem do rzęs.
 8. Dolną część oka podkreślamy brązowym cieniem (wystarczy delikatna kreska; opcjonalnie można użyć kredki do oczu, jednak trudniej będzie ją rozetrzeć).
 9. Kącik oka wypełniamy cieniem perłowym (nie przesadzamy z ilością, wystarczy niewielka plamka).
 10. Malujemy dolne rzęsy.
 11. Teraz należy zająć się konturowaniem twarzy za pomocą bronzera i rozświetlacza oraz różu do policzków.
 12. Na usta nakładamy błyszczyk w delikatnym, ciepłym kolorze (cała uwaga ma być skierowana na oczy).

Makijaż dla zielonych oczu – jak wzmocnić efekt?

Jeśli chcemy w pełni cieszyć się makijażem i czuć się zjawiskowo, musimy pamiętać o prostych sztuczkach, które pomogą nam to osiągnąć. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie makijażu dla zielonych oczu do stroju, koloru włosów i typu karnacji.

Fioletowy kolor ładnie wyeksponuje tęczówkę, wszelkie odcienie brązu i beżów naturalnie podkreślą całe oko, a błękit optycznie je powiększy. Warto pamiętać też o tym, żeby nie nakładać na powiekę grubej warstwy cieni. Makijaż dla zielonych oczu ma to do siebie, że jest wyrazisty, czasem nawet krzykliwy i nie potrzebuje dodatkowego podkreślenia. Należy również uważać na łączenia kolorów – choć w przypadku makijażu do zielonych oczu najważniejszy jest kontrast, to zbyt duże kombinacje mogą sprawić, że makijaż będzie wyglądał tandetnie i kiczowato.

Makijaż dla zielonych oczu a typ karnacji

Ty karnacji ma kluczowe znaczenie dla wyboru kolorów cieni do powiek, jakich chcemy użyć w makijażu dla zielonych oczu. Jeśli mamy ciepły odcień skóry lepiej sięgnąć po barwy ziemi, czyli zieleń, złoto, miedź, turkus, śliwkę, cegłę, brązy. Przy karnacji chłodnej do drogerii udajemy się po cienie w kolorze szarym, grafitowym, lawendowym, czekoladowym oraz ciemnozielonym.