Trwa ładowanie...
ycipk-1f3xwc

Podkład czy krem BB – co będzie lepsze dla twojej cery?

Kobiety zachwyciły się wielofunkcyjnymi kremami BB, które nie tylko wygładzają i pielęgnują cerę, ale też ujednolicają koloryt i sprawiają, że twarz staje się gładka. Czy można zastąpić zwykły podkład kremem BB i jeśli tak, to w jakich sytuacjach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podkład jest jednym z podstawowych kosmetyków do makijażu
Podkład jest jednym z podstawowych kosmetyków do makijażu (Shutterstock.com)
ycipk-1f3xwc

Czym jest krem BB?

Krem BB, czyli kosmetyk "beauty balm" lub "blemish balm", jest wielofunkcyjnym specyfikiem pielęgnującym cerę. To swoiste połączenie czterech produktów: ochronnego kremu z filtrem UV, kremu nawilżającego, korektora oraz fluidu. Krem BB ma za zadanie nie tylko nawilżyć i odżywić skórę, ale też wyrównać koloryt, ochronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz złagodzić podrażnienia.

ycipk-1f3xwc

Czym się różni podkład od kremu BB?

Podkład jest przede wszystkim kosmetykiem upiększającym, służącym do makijażu, który z zasady zawiera bardzo dużo pigmentu, a niewiele substancji odżywczych i nawilżających. Czasami znajdują się w nim także silikony, które wygładzają i pomagają nadać twarzy odpowiedniego kolorytu. Podkłady mogą być stosowane do każdego typu cery, nawet tej wrażliwej (jeśli mają oczywiście w składzie substancje naturalne, nieuczulające). Najczęściej stosuje się fluidy w tubkach, ale na rynku można też znaleźć podkłady w kremie lub w musie.

Kremy BB zawierają znacznie mniej pigmentu, więc mogą przykryć niektóre niedoskonałości jedynie w pewnym stopniu. Ponadto mają dosyć lekką konsystencję, która pozwala naszej cerze lepiej oddychać, co jednak sprawia, że makijaż utrzymuje się krócej.

ycipk-1f3xwc
podkłady, makijaż Shutterstock.com
Podziel się

Kiedy podkład, a kiedy krem BB?

Krem BB będzie świetnym wyborem przede wszystkim dla kobiet z cerą bez większych niedoskonałości, którym zależy jedynie na lekkim wyrównaniu kolorytu, a niekoniecznie na trwałym makijażu, który ma się utrzymywać przez kilkanaście godzin bez znacznych poprawek. Lekki krem zapewni ochronę i sprawi, że twarz będzie wyglądała naturalnie i promiennie. Podkłady z kolei są przeznaczone na ważne okazje, kiedy trzeba wyglądać nienagannie przez całą noc (np. na weselu), a na częste poprawki nie będzie czasu. Podkład zapewnia znacznie lepsze krycie, więc powinny go stosować panie z widocznymi problemami skórnymi. Te z wrażliwą cerą mogą stosować preparaty naturalne, np. mineralne.

123RF
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1f3xwc

ycipk-1f3xwc
ycipk-1f3xwc