Trwa ładowanie...
d1h9dvg

Makijaż, dzięki któremu zatuszujesz siniaki po pobiciu przez męża. Kobiety są oburzone

Materiał wyemitowany przez telewizję zbulwersował kobiety w Maroku. Na państwowym kanale Channel 2M pokazano jak wykonać makijaż, aby zatuszować siniaki po pobiciu przez męża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Makijaż, dzięki któremu zatuszujesz siniaki po pobiciu przez męża. Kobiety są oburzone
(123RF.COM)
d1h9dvg

W nagraniu uśmiechnięta makijażystka pokazała sztuczki, dzięki którym można zatuszować siniaki na twarzy po pobiciu przez męża. - Mamy nadzieję, że te porady pomogą wam w codziennym życiu - powiedział na koniec materiału prowadzący.

"Porady" wyemitowano 23 listopada. Kobiety poczuły się urażone i postanowiły zareagować. Petycję, w której Marokańczycy domagają się przeprosin i ukarania stacji, podpisały setki tysięcy kobiet.

Stacja usunęła filmik ze swojej strony internetowej, jednak krąży on ciągle w mediach społecznościowych. Władze telewizji przyznały się do błędu i umieściły na swoim profilu przeprosiny. Zapewnili, że jedną z największych wartości jest dla nich obrona praw kobiet.

Sytuacja kobiet w Maroku uległa przemianie w 2004 roku. Pod presją młodego króla Muhammada VI parlament dokonał poważnej reformy marokańskiego kodeksu rodzinnego. Reforma Moudawana zapewniła równość płci wobec prawa. Dawała kobietom takie same prawa małżeńskie jak mężczyznom, w tym prawo do wystąpienia o rozwód.

Został podniesiony minimalny wiek umożliwiający zawieranie małżeństw z 15 do 18 lat. Poligamia dalej jest legalna, jednak zmieniła się sytuacja pierwszych żon, którym dano prawo do odmówienia zgody na poślubienie przez ich mężów drugiej żony. Cudzołóstwo jest zakazane. Samotne matki nie mają żadnych praw i skazane są na wykluczenie ze społeczeństwa.

d1h9dvg

Podziel się opinią

Share

d1h9dvg

d1h9dvg