Blisko ludziMama na pełen etat. Teraz te słowa nabierają nowego znaczenia

Mama na pełen etat. Teraz te słowa nabierają nowego znaczenia

Mama na pełen etat. Teraz te słowa nabierają nowego znaczenia
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska

02.08.2017 15:41, aktual.: 02.08.2017 20:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W naszym społeczeństwie niestety utarło się, że matki zajmujące się domem i dziećmi są uznawane za kobiety bardziej leniwe od tych, które po porodzie wróciły do kariery zawodowej. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie i to ta pierwsza grupa pracuje więcej. Nawet o kilkadziesiąt godzin!

Badania na ten temat opublikowane zostały w magazynie "Working Mothers". Przeprowadzone przez firmę Welch dowiodły, że matki zajmujące się prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi średnio przepracowują 98 godzin roboczych tygodniowo. To daje aż 2 pełne etaty.

Statystyki oparto na wynikach ankiety, w której wzięło udział ponad 2 tys. mam z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Zgodnie z ich odpowiedziami okazuje się, że zaczynają one pracę ok. 6:30 rano i nie przerywają wykonywania obowiązków domowych średnio do 20:30. To daje nam 14-godzinną zmianę.

Kobiety biorące udział w badaniu często opisywały swoje życie jako "niekończące się pasmo obowiązków". Trudno im się dziwić, skoro do zadań każdej mamy należy pranie, sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów i opieka nad dziećmi, które potrzebują ogromnej ilości uwagi.

I chociaż ojcowie coraz częściej przejmują na siebie dużą część obowiązków domowych, to jednak niektórych rzeczy za matkę zrobić nie są w stanie. Poza tym kobiety wykazują znacznie lepszą umiejętność łączenia ze sobą wielu czynności jednocześnie, co w przypadku prowadzenia domu jest niezastąpione.

- Nasze badanie pokazuje, jak bardzo "zawodowe matki" są niedoceniane i jak wiele pracy kosztuje je wykonywanie codziennych obowiązków – mówi Casey Lewis, specjalista firmy Welch.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także