Trwa ładowanie...

Mama na pełen etat. Teraz te słowa nabierają nowego znaczenia

W naszym społeczeństwie niestety utarło się, że matki zajmujące się domem i dziećmi są uznawane za kobiety bardziej leniwe od tych, które po porodzie wróciły do kariery zawodowej. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie i to ta pierwsza grupa pracuje więcej. Nawet o kilkadziesiąt godzin!

Mama na pełen etat. Teraz te słowa nabierają nowego znaczeniaŹródło: 123RF.COM
d3ab4xy
d3ab4xy

Badania na ten temat opublikowane zostały w magazynie "Working Mothers". Przeprowadzone przez firmę Welch dowiodły, że matki zajmujące się prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi średnio przepracowują 98 godzin roboczych tygodniowo. To daje aż 2 pełne etaty.

Statystyki oparto na wynikach ankiety, w której wzięło udział ponad 2 tys. mam z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Zgodnie z ich odpowiedziami okazuje się, że zaczynają one pracę ok. 6:30 rano i nie przerywają wykonywania obowiązków domowych średnio do 20:30. To daje nam 14-godzinną zmianę.

Kobiety biorące udział w badaniu często opisywały swoje życie jako "niekończące się pasmo obowiązków". Trudno im się dziwić, skoro do zadań każdej mamy należy pranie, sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów i opieka nad dziećmi, które potrzebują ogromnej ilości uwagi.

d3ab4xy

I chociaż ojcowie coraz częściej przejmują na siebie dużą część obowiązków domowych, to jednak niektórych rzeczy za matkę zrobić nie są w stanie. Poza tym kobiety wykazują znacznie lepszą umiejętność łączenia ze sobą wielu czynności jednocześnie, co w przypadku prowadzenia domu jest niezastąpione.

- Nasze badanie pokazuje, jak bardzo "zawodowe matki" są niedoceniane i jak wiele pracy kosztuje je wykonywanie codziennych obowiązków – mówi Casey Lewis, specjalista firmy Welch.

Zobacz też: Skąd w kobietach potrzeba bycia matką idealną?

d3ab4xy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ab4xy