UrodaManicure ślubny: french manicure i nie tylko

Manicure ślubny: french manicure i nie tylko

Manicure ślubny: french manicure i nie tylko
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Agnieszka Krasa
28.06.2018 16:32, aktualizacja: 12.03.2019 14:20

Manicure ślubny to nie tylko french manicure, któremu niczego nie ujmujemy, ale większości z nas już się z pewnością opatrzył. Zrób z paznokciami coś innego i zainteresuj gości swoim wyglądem. Sprawdź najciekawsze trendy w manicure ślubnym.

Ślubny manicure

Na francuski manicure patrzymy już od ubiegłego stulecia, a konkretnie od lat 70. Ze Stanów Zjednoczonych moda szybko rozprzestrzeniła się na inne kontynenty. Ten uniwersalny, dyskretny i wszechstronny manicure pasuje każdej kobiecie, w każdym wieku i prawie do każdej stylizacji. Najczęściej widzimy go na dłoniach panien młodych, na komuniach, chrztach i innych ważnych przyjęciach.

Jako manicure na ślub ostatnio poszukujemy jednak coraz powszechniej oryginalniejszych rozwiązań, żeby wyróżnić się z tłumu nie tylko białą suknią. Ma być nowocześnie, efektownie, niezbyt krzykliwie i raczej stonowanie, co nie wyklucza jednak ciekawych zdobień czy rzucających się w oczy kolorów. Jeśli nowy manikiur się przyjmie, zrobisz go na kolejną okazję. Zatem co jeszcze oprócz frencza na ślub?

Wszystko do manicure i pedicure znajdziesz na WP radarOkazji.

Manicure ślubny - geometryczne paznokcie

Poziome paski pogrubiają tylko na materiałach, można więc z nimi z powodzeniem zaszaleć na paznokciach podczas robienia manicure ślubnego. Zwłaszcza z takimi barwami, jak złoto i srebro, odpowiednio dobrane do kreacji i ślubnych dodatków.

Obraz
© Instagram.com | nails

Paski na paznokciach są ostatnio supermodne, zarówno w wersji paznokci z naklejkami na przezroczysty lakier, jak i na już pomalowane pazurki, przykładowo na matową biel. Można je zestawić ze szlachetnych kruszcem, z jakiego mamy pierścionek zaręczynowy i niebawem założymy obrączkę.

Brokat jako element manicure ślubnego

Błysk zarezerwowany jest w dniu ślubu dla panny młodej. Warto to podkreślić odpowiednimi paznokciami ślubnymi. Do białej sukni świetnie pasować będą mleczne pazurki, bardzo błyszczące lub matowe, opiłowane na prosto albo w kształt migdałków, bogato oprószone srebrnym pyłem.

Obraz
© Instagram.com | nails

Mieniące się cząsteczki występują w różnych rozmiarach, podczas robienia manicure ślubnego można nimi obficie posypać każdy paznokieć obu rąk, jedynie po jednym u każdej ręki bądź ozdobić co drugi palec.

Koronka na manicure ślubny

Na ślubach i weselach w tradycyjnym stylu najczęściej obserwujemy wybór ubrań i akcesoriów, nawiązujący do minionych epok. Delikatne suknie ślubne z dekoracyjnej koronki w różnych odcieniach, od śnieżnobiałych, przez beże, róże, żółcie aż po szarości, dobrze zagrają w parze z podobnym manicure ślubnym.

Obraz
© Instagram.com | nails.subliminence

Koronkowe paznokcie wykonuje się na ogół w bieli, a tło to paleta barw nude lub przezroczystych lakierów do paznokci. Nie pokrywajmy takim zdobieniem całej płytki, jedynie końcówki od około połowy długości paznokci na skos.

French manicure inaczej

Jeśli koniecznie upieramy się przy standardowym french manicure, zmieńmy coś. Dobrym rozwiązaniem będzie zupełna odmiana kolorów.

Obraz
© Instagram.com | joligelnails

Nowoczesny frencz to przykładowo jasnoróżowe paznokcie w kolorze sukienki ślubnej z nieoczywistymi końcówkami o srebrnej barwie, dodatkowo błyszczące się jak folia. Taki efekt sprawdzi się zarówno na bardzo krótkich i naturalnych, jak i sztucznych, przedłużonych paznokciach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także