Trwa ładowanie...
d22cavs
opera krakowska
12-06-2014 10:17

Mariusz Kwiecień po raz 100. jako Hrabia Almaviva!

10 czerwca Opera Krakowska miała przyjemność świętować 100. spektakl Mariusza Kwietnia w roli Hrabiego Almavivy w „Weselu Figara”. Światowej sławy baryton śpiewał tę partię także w takich teatrach jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku (2005), Santa Fe Opera (2008) czy Covent Garden w Londynie (2010)

Share
d22cavs

10 czerwca Opera Krakowska miała przyjemność świętować 100. spektakl Mariusza Kwietnia w roli Hrabiego Almavivy w „Weselu Figara”. Światowej sławy baryton śpiewał tę partię także w takich teatrach jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku (2005), Santa Fe Opera (2008) czy Covent Garden w Londynie (2010).

Premiera „Wesela Figara” na naszej scenie odbyła się w czerwcu 2012 roku w reżyserii Laco Adamika, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka i została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.

Na krakowskim „jubileuszowym” spektaklu, który odbył się w ramach XVIII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, gościliśmy członków Fanclubu Mariusza Kwietnia. Skupia on miłośników opery z całej Polski. Klub powstał w rodzinnym mieści solisty po obejrzeniu go w inscenizacji „Don Giovanniego” w Covent Garden.

Zapraszamy także na kolejne wydarzenia Festiwalu. W programie m.in. premiera musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka na krakowskim Kazimierzu, „Grand Pas” i „Arie Oper Świata” na wawelskim dziedzińcu oraz „Miłość do trzech pomarańczy”, „Orfeusz i Eurydyka” i gościnny występ japońskiego teatru kabuki.

d22cavs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22cavs
d22cavs