Trwa ładowanie...

Markowe perfumy w promocyjnych cenach. Idealne pod choinkę

Markowe perfumy to często bardzo duży wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Dlatego warto korzystać z promocji, zwłaszcza w przedświątecznym okresie. Poniżej prezentujemy luksusowe produkty, za które zapłacisz teraz znacznie mniej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Markowe perfumy w promocyjnych cenach. Idealne pod choinkęŹródło: Shutterstock.com
d43q7q0
d43q7q0

Woda toaletowa czy woda perfumowana?

Kiedy kupujemy perfumy dla siebie lub dla bliskich, często możemy przeczytać na opakowaniu "woda perfumowana" lub "woda toaletowa". Tak naprawdę sporo produktów szeroko dostępnych na rynku to nie perfumy z prawdziwego zdarzenia. Słowo to funkcjonuje jako zbiorcze określenie wszelkich pachnących kosmetyków, zwykle w płynnej postaci, które służą podkreśleniu urody poprzez zapach. W profesjonalnym nazewnictwie perfumy oznaczają preparaty, które mają od ok. 20 proc do 40 proc. olejków zapachowych. Takie są bardzo rzadko dostępne i dość drogie.

Mniejsze stężenie olejków zapachowych – od. ok. 10 proc. do 20 proc. – zawierają wody perfumowane (EDP – eau de parfum), które są szerzej dostępne na rynku i które z reguły utrzymują się na skórze przez cały dzień. Wody toaletowe zaś (EDT – eau de toilette) to produkty, których stężenie olejków zapachowych wynosi jeszcze mniej, a więc od ok. 5 do 10 proc. Często kupowane są również mgiełki zapachowe, których stężenie olejków wynosi ok. 1-3 proc

Jak dobrać najlepsze perfumy na prezent?

Każdy ma własne odczucia co do kompozycji zapachowych. Jedni wolą łagodne, owocowe nuty, inni preferują mocniejsze aromaty. Dlatego dobór perfum na prezent powinien być dobrze przemyślany. Najlepiej jest kupować je dla tych bliskich, których preferencje dobrze znamy. Buteleczki, które stoją w łazience, będą świetną wskazówką. Można oczywiście kupić ten sam zapach, jednak można też wybrać zgoła co innego, zwłaszcza jeśli nasza bliska osoba szybko się nudzi i lubi eksperymentować z kosmetykami. Oczywiście warto też pamiętać o zachowaniu dowodu zakupu, a więc paragonu i formularza zwrotu. To przyda się w skrajnych przypadkach, kiedy konieczny będzie zwrot albo wymiana prezentu na inny.

Perfumy należą do prezentów dość często wybieranych, ale i luksusowych. Dlatego warto kupować modele markowe, na co dzień bardzo drogie, które bliska osoba sama by sobie najpewniej nie kupiła. Nie szukajmy w niesprawdzonych miejscach, bo możemy natknąć się na podróbkę. Świetnym, dyskretnym sposobem jest kupno wybranego upominku w internecie.

d43q7q0

Jakie markowe perfumy wybraliśmy?

W naszym zestawieniu markowych perfum znalazły się trzy zapachy damskie oraz trzy zapachy męskie o pojemnościach 15, 30, 40, 50 oraz 60 ml, których ceny nie przekraczają 300 zł. Są to wyroby sygnowane m.in. marką Versace, Hugo Boss, Jimmy Choo czy Yves Saint Laurent, zamknięte w estetycznych, cieszących oko buteleczkach. Za niektóre produkty zapłacisz o ok. 100 zł mniej.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d43q7q0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43q7q0