UrodaMaseczka z żelatyny i mleka - poznaj siłę dwóch naturalnych składników

Maseczka z żelatyny i mleka - poznaj siłę dwóch naturalnych składników

Maseczka z żelatyny i mleka - poznaj siłę dwóch naturalnych składników
Źródło zdjęć: © 123RF
09.07.2018 20:58, aktualizacja: 09.07.2018 21:08

Maseczka z żelatyny i mleka to łatwy i szybki sposób na pielęgnację skóry i włosów. Żelatyna już od długiego czasu wykorzystywana jest w salonach kosmetycznych jako składnik kosmetyków odżywiających skórę. Jak wykonać maseczkę samodzielnie w domu? Poznaj właściwości żelatyny i mleka.

Właściwości żelatyny

Żelatyna znana jest wszystkim jako produkt najczęściej wykorzystywany w kuchni. Galaretki, panna cotta czy owocowe pianki to popularne desery, które powstają na bazie żelatyny. Produkt ten wykorzystuje się również do zagęszczania innych potraw.

Żelatyna słynie z wysokiej zawartości składników odżywczych. To mieszanka białek i peptydów, dlatego spożywanie żelatyny ma pozytywny wpływ na zdrowie skóry, chrząstek i kości. Żelatyna pomaga zregenerować skórę, a jej niewątpliwą zaletą jest to, że przysłuża się do zachowania odpowiedniego poziom kolagenu w skórze. Dzięki temu hamuje przedwczesne oznaki starzenia, a także zapobiega powstawaniu rozstępów.

Żelatynę wyróżniają jej właściwości regenerujące, oczyszczające i nawilżające. Wspomaga uelastycznić skórę, a także dzięki swojej konsystencji usuwa zanieczyszczenia, które zalegają w porach.

Właściwości mleka

Mleko to produkt, który niemal codziennie jest spożywany w większości gospodarstw domowych. Regularne stosowanie mleka na skórę twarzy pomaga wyrównać jej poziom pH. Kwas mlekowy, witaminy i minerały, które wchodzą w skład mleka, wspomagają regenerację skóry. Podobnie jak żelatyna, mleko oczyszcza zapchane pory. Mleko działa odświeżająco, łagodzi podrażnienia, a także redukuje zaczerwienienia. Maseczki na bazie mleka polecane są szczególnie osobom z cerą wrażliwą i trądzikową.

Jak wykonać maseczkę z żelatyny i mleka?

Wykonanie maseczki z żelatyny i mleka jest bardzo proste. Niewątpliwą zaletą takiej maseczki jest to, że w porównaniu do innych kosmetyków o podobnych właściwościach jest bardzo tania. Ponadto maska z żelatyny i mleka może być stosowana do każdego typu skóry. Mleko zmieszane z żelatyną to również pomysł na domowy peeling do twarzy - maseczka świetnie radzi sobie ze złuszczaniem martwego naskórka.

Do wykonania maseczki potrzebujesz jedynie czterech łyżek mleka i dwóch łyżek bezsmakowej żelatyny. Żelatynę należy wymieszać z mlekiem i podgrzewać w kuchence mikrofalowej przez 10-15 sekund. Jeśli maseczka jest wystarczająco chłodna, od razu można ją nałożyć na twarz.

Jak stosować maseczkę z żelatyny i mleka?

Maseczkę z żelatyny i mleka najlepiej jest nakładać pędzelkiem do nakładania cieni. Ważna informacją, szczególnie dla osób wyczulonych na zapachy, jest fakt, że maseczka z żelatyny nie pachnie najładniej. Ale te 15-20 minut można wytrzymać. Po tym czasie, maseczkę zdejmuje się z twarzy, tak jak drugą skórę. Przy nakładaniu maseczki na skórę, należy omijać okolice oczu, tam gdzie skóra jest wrażliwsza, a także uważać, by nie nałożyć mieszanki na brwi. Żelatyna może skleić włoski na brwiach i podczas ściągania maski, wyrwać je jak przy depilacji.

Maseczkę z żelatyny i mleka zaleca się stosować na twarz szczególnie w strefie T, czyli czoło, nos i broda. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować ją punktowo, czyli tylko w tych miejscach, gdzie najbardziej dokuczają nam zaskórniki.

Maseczka z żelatyny na włosy

Maseczka z żelatyny to metoda na zniszczone, rozdwajające się i osłabione farbowaniem włosy. Zabieg nakładania maseczki z żelatyny nazywany jest także laminowaniem włosów. Maseczka z żelatyny wygładza strukturę włosa, ułatwia rozczesywanie i dodaje matowym włosom blasku.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także