Trwa ładowanie...
d4n6t58

Masz brązowe oczy? Ten makijaż jest dla ciebie

Brązowa tęczówka oka jest jedną z najczęściej występujących na świecie. Dodatkowo możemy podkreślać jej piękno odpowiednimi kosmetykami. Jakie kolory służą brązowym oczom?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brązowe oczy są niezwykle atrakcyjne
Brązowe oczy są niezwykle atrakcyjne (unsplash.com, Fot: Allef Vinicius)
d4n6t58

Brązowe oczy – barwa barwie nierówna

Brązowe oczy zawierają najwięcej melaniny i występują u ponad 50 proc. całej populacji, a na niektórych kontynentach, np. w Afryce – w znakomitej większości. Najczęściej możemy je spotkać u osób z brązowymi lub czarnymi włosami, chociaż nie jest to regułą. Czasem występują też u ludzi z włosami w kolorze ciemnego blondu.

Brązowa barwa ma różne odcienie. Najciemniejsze są oczywiście tęczówki ciemnobrązowe, które czasem mogą wydawać się czarne. Mają je najczęściej osoby z ciemną karnacją i czarnymi włosami. Najjaśniejsze są z kolei oczy bursztynowe, które przypominają kolor brązowy z domieszką żółci lub zieleni. Czasami ten kolor zwany jest również "piwnym", ale z reguły piwne oczy są zbliżone odcieniem do jasnego brązu. Na oczy jasnobrązowe i piwne mówi się często "whiskey eyes". Mają je najczęściej bruneci i szatyni.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną WP.PL
Podziel się

Brązowe oczy – jakie cienie?

Kobietom z brązowymi oczami pasują tak naprawdę każde kolory. Oznacza to więc, że będą one wyglądały znakomicie zarówno w towarzystwie cieni we wszelkich ciepłych brązowych odcieniach, jak i w towarzystwie chłodnych fioletów i zieleni, a także błękitów i granatów. Jednak tu należy pamiętać o jednej kwestii. Brązowy cień nie uwydatni tak bardzo brązowych oczu jak kolor kontrastowy. Jeśli więc zależy ci na naturalnym efekcie, wybierz kosmetyki w odcieniach czerni, złota czy beżu, które harmonizują z brązem. Opalizujące, lekko błyszczące powieki świetnie podkreślą tęczówkę, zwłaszcza jeśli masz ciemną, ciepłą karnację. Jeżeli jednak chcesz uwydatnić oko – pomaluj powieki chłodnym fioletem lub czerwienią.

d4n6t58

Na wieczorne wyjście możesz podkreślić swoje brązowe tęczówki mocnym, egzotycznym, fioletowo-różowo-niebieskim makijażem, wykończonym czarnym eyelinerem tuż przy górnej linii rzęs. Na co dzień warto wybierać mniej wyraziste kombinacje, np. czarny eyeliner i beżowy cień.

makijaż flickr.com
Podziel się

Brązowe oczy – jakie pomadki i róże?

Nie zapominaj także o makijażu reszty twarzy. O odpowiednio dobranym podkładzie i pudrze nie trzeba wspominać, tu liczy się typ cery i jej barwa. Ale jeśli na co dzień nie rozstajesz się z pomadką, to wybieraj raczej tę czerwoną. Jasne oraz bardzo wyraziste odcienie będą świetnie współgrać z brązowymi włosami i dość jasną karnacją. Ciemne odcienie, zbliżone do koloru wina czy wiśni, doskonale pasują paniom z oliwkową karnacją i czarnymi włosami.

d4n6t58

Brązowe oczy i ciepłą karnację można uwydatnić także odpowiednim różem do policzków. Świetnie sprawdzą się brzoskwiniowo-różowe odcienie, a także opalizujące bronzery.

makijaż kobiety pexels.com
Podziel się
Makijaż flickr.com
Podziel się
d4n6t58

Podziel się opinią

Share

d4n6t58

d4n6t58