Trwa ładowanie...

Masz linię Anioła Stróża na dłoni? Jesteś szczęściarą

Niewiele osób posiada na dłoni linię, która przez niektórych uznawana jest za linię Anioła Stróża. A wystarczy zweryfikować charakterystyczne położenie, by dowiedzieć się, czy - teoretycznie - czuwa nad nami boska siła.

Masz tę linię na dłoni? Jesteś szczęściarąMasz tę linię na dłoni? Jesteś szczęściarąŹródło: Adobe Stock, fot: Monika Wisniewska Amaviael
d3xocvi
d3xocvi

Czy linie na dłoni mogą powiedzieć o długości życia, liczbie małżonków, liczbie dzieci i stanie zdrowia? Według praktyków chiromancji, czyli sztuki wróżenia z dłoni, która powstała w Indiach około 5 tysięcy lat temu - tak. Chiromancja (z greckiego: cheir - ręka, manteia - wróżenie) ma pomagać także w określaniu charakteru danej osoby na podstawie długości, formy i połączenia linii na wewnętrznej stronie dłoni. Uważa się, że jej orędownikiem był grecki filozof Arystoteles - w latach 384-322 p.n.e.

Arystoteles podejrzewał, że może istnieć związek między długością linii na dłoni a długowiecznością. Wierzył, że jeśli ręka będzie mięsista i połączona jedną lub dwiema ciągłymi liniami, to jej właściciel będzie żył długo. Za życia filozofa uznawano to za hipotezę naukową i część fizjonomii ludzkiego ciała. W kolejnych wiekach chiromancja była wykładana na kilku europejskich uniwersytetach.

d3xocvi

Masz takie linie na swojej dłoni? Jesteś chroniony

Linia Anioła Stróża usytuowana jest nieco powyżej linii życia, jest krótsza (widać to na zdjęciu) i mniej wyraźna. Biegnie od środka nadgarstka w górę do mniej więcej 3/4 dłoni.

Krótsza linia to linia Anioła Stróża Adobe Stock
Krótsza linia to linia Anioła StróżaŹródło: Adobe Stock, fot: Oksana Bratanova

Jest to linia papilarna, która według legend mówić ma o doświadczeniach z minionego życia. U garstki osób pojawia się na dłoni lewej ręki, ale kiedy już się pojawia - powinny być naprawdę wdzięczne losowi. Ma być oznaką tego, że czuwa nad nami Anioł Stróż i, kto wie, być może nosimy w sobie wyjątkowy dar odziedziczony po przodkach.

Skąd bierze się linia Anioła Stróża?

Nie wiadomo dokładnie, co wpływa na pojawienie się tej linii. Wiadomo jednak, że posiadamy ją już w dniu narodzin, bo linie papilarne są nam na stałe "przypisane" przez naturę. Niezależnie od tego, skąd się bierze, nie ulega mimo wszystko wątpliwości, że wielu ludzi wierzy w to, że linia Anioła Stróża wpływa na ich życie. Czy to tylko placebo czy coś więcej? Jak uważacie?

d3xocvi

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Astrologia kontra astronomia. Dlaczego twój znak zodiaku jest inny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xocvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xocvi