ycipk-1esus3

Masz za dużo w talii? Będziesz kiepską kochanką

Mężczyźni, których partnerki są szczupłe w talii, mają bardziej udane życie intymne, pokazują wyniki badania, przeprowadzonego przez szkockich naukowców. Płaski brzuch i większe wcięcie w pasie to marzenie niemal każdej kobiety. Nie od dziś wiadomo też, że panowie na takie kształty patrzą z większym zaciekawieniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz za dużo w talii? Będziesz kiepską kochanką
(123RF)
ycipk-1esus3

Mężczyźni, których partnerki są szczupłe w talii, mają bardziej udane życie intymne, pokazują wyniki badania, przeprowadzonego przez szkockich naukowców. Płaski brzuch i większe wcięcie w pasie to marzenie niemal każdej kobiety. Nie od dziś wiadomo też, że panowie na takie kształty patrzą z większym zaciekawieniem. Teraz jednak uczeni znaleźli odpowiedź, dlaczego tak się dzieje i jak figura partnerki wpływa na przyjemność odczuwaną przez mężczyznę w łóżku.

Naukowcy z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji (University of West Scotland) stwierdzili, że im szczuplejszą talię ma kobieta, tym większą satysfakcję z życia intymnego czerpie partner i tym mniej prawdopodobne jest, że będzie miał problemy z erekcją.

Wcześniejsze badanie pokazało, że mężczyźni z reguły uważają szczupłe panie jako bardziej atrakcyjne seksualnie. Zdaniem uczonych, źródło takich preferencji może leżeć w ewolucji. Jesteśmy zaprogramowani, by postrzegać osoby z nadwagą lub otyłe jako bardziej narażone na rozmaite problemy zdrowotne.

ycipk-1esus3

Szkoccy naukowcy poszli jednak o krok dalej i skoncentrowali się na kobiecej talii. Zbadali, jak jej rozmiar wpływa na atrakcyjność danej kobiety w oczach partnera i jak przekłada się na życie intymne.

Uczestnikami eksperymentu było siedmiuset Czechów w wieku od 35 do 65 lat. Ich zadanie polegało na wypełnieniu ankiety o nazwie Międzynarodowy Wskaźnik Erekcji. Autorzy badania rejestrowali też, jak często każdy z ochotników odbywał stosunek ze swoją partnerką.

Panowie, którym problemy z erekcją zdarzały się najrzadziej, byli młodsi, mieli młodsze partnerki, o szczuplejszej talii. Ich zadowolenie z życia erotycznego było również wyższe. - Warto jednak podkreślić, że kobiety o szczupłej talii były postrzegane jako bardziej atrakcyjne pod każdym względem, jeśli chodzi o życie intymne – mówi na łamach Dailymail.co.uk kierujący badaniami prof. Stuart Brody z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji. – Na taką ocenę nie miał wpływu wiek partnerki.

Wyjaśnienia fenomenu małego obwodu w pasie są dwa. Po pierwsze, autorzy badania twierdzą, że tkanka tłuszczowa na brzuchu może hamować libido mężczyzny. Drugim powodem mniejszej satysfakcji, odczuwanej przez panów w kontaktach z kobietami o bardziej obfitych kształtach, może być po prostu ogólna tendencja, że szczuplejsze partnerki uważają za atrakcyjniejsze . Rezultatem jest częstszy seks, silniejsze podniecenie i większe zadowolenie z życia intymnego.

ycipk-1esus3

Zdaniem prof. Brody’ego, wyniki badania nie są zaskakujące. Nadmiar tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach brzucha, kojarzy się z większym ryzykiem zachorowania na jedną z chorób metabolicznych, sercowo-naczyniowych czy nowotworowych. To sprawia, że kobiety o obfitej talii są zwykle mniej pożądane jako partnerki.

Szkoccy badacze twierdzą, że obwód w pasie często stanowi lepszy wskaźnik zdrowia niż BMI. Panie, które zmagają się z kilkoma dodatkowymi centymetrami w talii, wiedzą, jak trudno o płaski brzuch i ładne wcięcie.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że mężczyźni wcale nie są w uprzywilejowanej pozycji. Partnerki tych o dużych brzuchach także odczuwają mniejszą satysfakcję z życia seksualnego.

(io/pho), kobieta.wp.pl/ Na podst. Dailymail.co.uk

ycipk-1esus3

Na podst. Dailymail.co.uk (io/pho), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Po operacji usunięcia macicy postarzała się o 10 lat*

* Dbaj o związek, bądź asertywna*

ycipk-1esus3

* Tyle powinna ważyć idealna kobieta*

* Czy to nerwica?*

Sztuka seksu oralnego

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1esus3

ycipk-1esus3
ycipk-1esus3