GwiazdyMatylda Damięcka uderza w McDonald's. Powodem działalność firmy na terenie Rosji

Matylda Damięcka uderza w McDonald's. Powodem działalność firmy na terenie Rosji

Matylda Damięcka uderza w McDonald's
Matylda Damięcka uderza w McDonald's

05.03.2022 15:34, aktual.: 05.03.2022 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka odniosła się poprzez swoją nową grafikę na Instagramie do afery związanej z działalnością McDonald's na terenie Rosji. Mimo brutalnego ataku na Ukrainę, firma wciąż nie zrezygnowała z prowadzenia biznesu w tym kraju. Internauci są oburzeni, a graficzka nie ma litości. "Jesteś niemożliwa!" - czytamy.

Matylda Damięcka od momentu rozpoczęcia rosyjskiego ataku i wojny w Ukrainie nie przestaje publikować odnoszących się do tego grafik. Znana ze swoich dosadnych interpretacji, pokazała już, co sama sądzi o decyzji Władimira Putina, i jak odnosi się do kolejnych spraw z tym związanych - takich jak m.in. działalności grupy aktywistów-hakerów Anonymous. Teraz "komentuje" aferę dotyczącą firmy McDonald's.

Matylda Damięcka uderza w McDonald's

Niedawno w sieci pojawiła się informacja, że firma McDonald's, mimo brutalnego ataku ze strony Rosji na Ukrainę, nie zdecydowała się zawiesić swojej działalności na terenie Rosji. Zarząd firmy jak na razie nie odniósł się do sprawy, ale internauci nie pozostawiają na nich suchej nitki. Wielu z nich deklaruje, że właśnie przez tę decyzję, nie wybierze się już do restauracji McDonald's - niezależnie od miejsca, gdzie się znajduje.

Matylda Damięcka także nie pozostała dłużna. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła grafikę z podobizną Władimira Putina, przypominającego klauna (znanego z reklam McDonald's), z dużą, żółtą literą "M" i napisem "Moscow" (ang. Moskwa) na czole.

"Jesteś niemożliwa!"

Grafika nawiązująca do McDonald's i Władimira Putina szybko otrzymała kilka tys. polubień na Instagramie oraz wiele komentarzy na temat kreatywności Damięckiej.

"Matyldo! Ogłaszam cię polskim Banksy (brytyjski artysta street art - przyp. red.)", "Klaun pokazał swoją prawdziwą twarz", "Jestem pod wrażeniem twojego talentu", "Przekaz z twoich rysunków jest niesamowity. Masz ogromny talent. Niesamowitą wyobraźnię. Wspaniały umysł. Podziwiam. To się rozchodzi aż po kościach!", "Doskonałe" - czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.