Blisko ludziNocujesz w hotelu? Zrób to od razu po wejściu do pokoju

Nocujesz w hotelu? Zrób to od razu po wejściu do pokoju

Zrób te rzeczy od razu po wejściu do hotelowego pokoju
Zrób te rzeczy od razu po wejściu do hotelowego pokoju
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
01.10.2022 15:33, aktualizacja: 01.10.2022 16:31

Każdy z nas z pewnością doświadczył tego uczucia, które towarzyszy wejściu do pokoju hotelowego po długiej podróży. Zamiast jednak od razu kłaść się na łóżko i relaksować, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i wykonać kilka prostych hotelowych testów.

Przed tym, jak postanowimy odpocząć, rozpakować walizkę i rozpocząć urlopowe lenistwo, bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka spraw. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji i niepotrzebnych kłopotów - nawet takich ze zdrowiem.

10 rzeczy, które powinno się zrobić od razu po wejściu do hotelu

Sprawdź drzwi

Bardzo istotną sprawą jest upewnienie się, czy nasze drzwi od pokoju nie mają problemów z zamkiem. Czasem niestety może zdarzyć się wpadka, przez którą pozostawione niezamknięte drzwi na klucz zwyczajnie otworzą się na oścież, dając doskonałą okazję dla złodziei. Nie każde drzwi hotelowe automatycznie zatrzasną się po zamknięciu - warto zawczasu sprawdzić, jak działają.

Zanim rozpakujesz walizkę, zerknij na kołdry, poduszki i zakamarki pokoju

Niestety, nawet w najlepszych hotelach zdarzają się epidemie pluskiew. Dlatego, zanim przełożymy ubrania do komody, a sami położymy się na łóżku, dokładnie obejrzyjmy wszystkie miejsca, gdzie mogłyby się ukryć pluskwy. Jeśli zobaczymy gdzieś czarne bądź brązowe plamy - od razu zgłośmy sprawę do recepcji.

Przestudiuj mapę hotelu

Niesamowicie ważne jest, aby znać plan ewakuacji hotelu. W ten sposób w kryzysowej sytuacji dosłownie uratujemy sobie życie. Choć oczywiście takie przypadki nie zdarzają się często, to pożary, trzęsienia ziemi, tsunami czy powodzie są realnym zagrożeniem. Z mapą ukazującą najszybszą drogę ewakuacji powinien zapoznać się każdy klient wybranego hotelu.

Umyj szklanki

Według danych amerykańskiej stacji ABC aż 79 proc. hotelowych szklanek, które znajdziemy w pokoju, nie zostało poddanych właściwej dezynfekcji po poprzednich gościach. Z tego też względu powinniśmy je przepłukać przed pierwszym użyciem. To samo tyczy się kubków, sztućców czy talerzy - zawsze lepiej być zapobiegliwym.

Sprawdź ręczniki i pościel

Kiedy przyjrzymy się naczyniom, pora na tekstylia. Sprawdźmy uważnie, czy w pościeli nie zawieruszyły się okruszki czy włosy - to będzie niestety sygnał, że przed naszym przyjazdem poszewki nie zostały zmienione. Tak samo sprawa wygląda z ręcznikami

Pilot od telewizora

Pilot to jeden z tych domowych przedmiotów, gdzie znajduje się najwięcej baterii. Przed użyciem urządzenia, dokładnie go przetrzyjmy ściereczką antybakteryjną. Jeśli nie posiadamy takich ściereczek, możemy użyć do tego małego hotelowego ręcznika, namoczonego wcześniej w gorącej wodzie z mydłem.

Wiaderko na lód

Jeśli tylko jesteśmy na urlopie w trakcie najgorętszych tygodni, bardzo możliwe, że w naszym pokoju znajdziemy wiaderko na lód, które praktycznie nigdy nie są dezynfekowane. Przed umieszczeniem w środku lodu, dokładnie wymyjmy wnętrze wiaderka. Upewnijmy się również, czy nasze lodowe kostki zostały przygotowane z przefiltrowanej wody.

Ukryte kamery

Niestety również w hotelach możemy natknąć się na ukryte kamery. Przyjrzyjmy się uważnie wszystkim czujkom od dymu, dekoracjom, które zostały umieszczone w dziwnych miejscach, przewodom oraz migającym czerwonym czujnikom.

Sejf hotelowy

Nie bez powodu w wielu hotelach znajdziemy sejfy - są to dużo bezpieczniejsze miejsca na przechowywanie cennych przedmiotów. Biżuteria, droga elektronika, pieniądze czy sentymentalne przedmioty zawsze powinny zostać ulokowane w sejfie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (69)
Zobacz także