Blisko ludziMelinda Gates przekaże miliard dolarów na rzecz kobiet. Niezwykły gest

Melinda Gates przekaże miliard dolarów na rzecz kobiet. Niezwykły gest

Melinda Gates przekaże miliard dolarów na rzecz kobiet. Niezwykły gest
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach
03.10.2019 18:43, aktualizacja: 03.10.2019 20:28

Żona Billa Gatesa mocno zaangażowała się w pomoc kobietom. Melinda Gates postanowiła przeznaczyć zawrotną kwotę pieniędzy po to, aby pomóc w walce z niesprawiedliwym wynagradzaniem pracy kobiet.

Melinda Gates chętnie dzieli się swoim majątkiem. Do tej pory kobieta razem ze swoim mężem Billem Gatesem przeznaczyła 50 miliardów dolarów na różnego rodzaju akcje charytatywne. Teraz postanowiła skoncentrować się na problemie, z którym od dawna zmaga się wiele kobiet na całym świecie.

"To coś, co spędza mi sen z powiek. (...) Wyobrażam sobie, że budzę się pewnego dnia i dowiaduję, że kraj poszedł do przodu. Że media przestały donosić o systemowej nierówności. (...) Ta różnica pozostaje czymś, o czym firmy dyskutują, zamiast uczynić to swoim priorytetem. Cała ta energia i skupienie uwagi doprowadziły jedynie do tymczasowej fali zamiast morza zmian" - powiedziała w rozmowie z zagranicznymi mediami.

W ciągu 10 lat firma Melindy Gates - Pivotal Ventures - rozdysponuje miliard dolarów pomiędzy partnerów, którzy zaimplementują nowoczesne strategie zwiększania kobiecej siły i przywództwa. To naprawdę imponująca decyzja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także