Trwa ładowanie...

Meryl Streep będzie Marią Callas

Meryl Streep wcieli się w legendarną operową śpiewaczkę Marię Callas.

Meryl Streep będzie Marią CallasŹródło: ONS.pl
d2cntye

Meryl Streep wcieli się w legendarną operową śpiewaczkę Marię Callas. Aktorka zagra artystkę w telewizyjnym filmie, który realizuje HBO. Obraz powstanie na podstawie sztuki "Master Class" autorstwa Terrence'a MCNally'ego. Dzieło doczekało się premiery na Broadwayu w 1995 roku. Film wyreżyseruje Mike Nichols, z którym Streep wcześniej pracowała przy "Zgadze" czy "Pocztówkach znad krawędzi".

Nie będzie to jedyna biografia Callas. Nad innym obrazem o diwie pracuje Niki Caro.

Obdarzona sopranem dramatycznym Maria Callas była nazywana primadonną stulecia i chwalono ją za ogromny talent, a krytykowano za charakter - przykładowo podczas jednego z występów w 1958 roku, wywołała skandal, schodząc ze sceny i odmawiając powrotu na nią, pomimo, iż wśród publiczności znajdował się ówczesny prezydent Włoch. W późniejszym etapie kariery artystka borykała się z problemami z głosem, które z czasem się nasilały. Zmarła w Paryżu w 1977 roku.

d2cntye

Meryl Streep ostatnio można było podziwiać w dramacie "Sierpień w hrabstwie Osage". Jej kolejne projekty to "The Homesman" w reżyserii Tommy'ego Lee Jonesa, "Suffragette" z Heleną Bonham Carter i Carey Mulligan, produkcja sience fiction "The Giver" oraz obraz fantasy "Into the Woods", w którym zagra wiedźmę.

(Megafon.pl/ma)

d2cntye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cntye