Trwa ładowanie...

Męski styl - poznaj jego osobowość

Czy moda i zadbany wygląd to tylko domena pań? A co z mężczyznami? Jest takie powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. To szczera prawda – nasz strój mówi dużo o naszym podejściu do życia i estetyki. Nasi mężczyźni także stanowią naszą wizytówkę.
Nie chcę być źle zrozumiana i od razu zaznaczam, że nie chodzi tu o typ męskiej urody, ale o styl naszego mężczyzny.

Share
Męski styl - poznaj jego osobowośćŹródło: AP
d2bbv5n

Czy moda i zadbany wygląd to tylko domena pań? A co z mężczyznami? Jest takie powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. To szczera prawda – nasz strój mówi dużo o naszym podejściu do życia i estetyki. Nasi mężczyźni także stanowią naszą wizytówkę. Nie chcę być źle zrozumiana i od razu zaznaczam, że nie chodzi tu o typ męskiej urody, ale o styl naszego mężczyzny.

Są panowie, którzy za wszelką cenę chcą się sami ubierać i pewne części garderoby nie ma u nich szans. Są też tacy, którzy rano „wrzucają” na siebie to, co im żony przygotują. Każda z tych wersji może być dobra, pod warunkiem, że całość dopasowana jest stylem do naszego mężczyzny. Co to oznacza?

Przede wszystkim to, że panowie, tak samo jak my, mają swoje typy urody, różne typy sylwetek i odmienne charaktery. Wszystkie te trzy punkty są ważne zarówno podczas dobierania ubioru dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

d2bbv5n

Czym jest styl dla każdego mężczyzny? Najprościej mówiąc jest to część jego osobowości, ponieważ mężczyźni zdecydowanie rzadziej zmieniają swoje oblicze niż kobiety. Większość z nich najchętniej całe lata nosiłaby ten sam krój dżinsów czy butów. Jak pomóc naszym drogim połówkom?

Pierwszym krokiem jest określenie typu sylwetki – panowie, którzy nieposiadaną „kaloryfera” w miejscu brzucha, powinni ostrożnie podchodzić do koszul talkowanych ponieważ podkreślają one takie niedoskonałości. Podobnie jest z marynarkami, choć przy nich jest nieco więcej tolerancji. Panom o krępej sylwetce odradzam marynarki z mocno poszerzanymi ramionami - poszerzają i skracają sylwetkę. To detale na które trzeba uważać bez względu na panujące trendy w danym sezonie.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody!* Jeśli już mamy określony typ sylwetki, warto zastanowić się nad kolorystyką garderoby. Najpopularniejsze są garnitury w kolorze jasnoszarym. Są z pewnością uniwersalne, ale wcale nie oznacza to, że wszyscy panowie powinni być odziani w szare wdzianka. Jeśli mamy do czynienia z mężczyzną o jasnej karnacji, jasnych oczach i włosach, to zdecydowanie lepiej będzie się prezentował w kolorach ciemnych, jak granat lub grafit. W jasnych (szarości gołębie lub popielate) cała sylwetka będzie wyglądała bezbarwnie. Uważajmy też na rdzawe brązy, ponieważ są to barwy, które tak samo jak w przypadku pań, nie dodają blasku urodzie, a w niektórych przypadkach postarzają.

Garnitury bardzo dobrze wyglądają w czerni i nie jest to kolor przypisany tylko do wyjść wieczorowych. Dla przykładu Włosi w czarnych garniturach chodzą od rana do wieczora, jaskrawe barwy są tylko akcentami, które podkreślają czy to strój dzienny czy wieczorny. Poza tym w obecnych czasach słowo garnitur nabrało nieco innego znaczenia. Nie zawsze są to spodnie z marynarką uszyte z tej samej tkaniny.

d2bbv5n

Nie każdy rodzaj pracy wymaga od nas garnituru. I tak dochodzimy do kolejnego punktu, jakim możemy kierować się przy wyborze stylu – do rodzaju pracy i temperamentu samego zainteresowanego.

Własny styl to umiejętność korzystania z tego co przynosi moda, wybieranie i łączenie dwóch na pozór niepasujących do siebie rzeczy w jedną całość, która okaże się zestawem stworzonym dla nas. To prawdziwa zabawa w modę. Wszystko zależy najczęściej od dodatków. Jeśli mężczyzna ma na sobie chustę lub szal z grubej wełny, a w ręku trzyma torbę „laptopówkę”, to od razu widać, że mamy do czynienia z facetem, który mimo uporządkowanego życia ma w sobie odrobinę szaleństwa pozwalającą na dążenie do realizacji najbardziej szalonych marzeń.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody!* Ważnym dodatkiem są również buty, które wiele mówią o właścicielu. W każdym sezonie mamy do wyboru przynajmniej ze dwie linie (dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet), którą z nich wybieramy? Tą która jest bliższa naszej osobowości. Tak samo jak torbę, zegarek czy biżuterię. Każda z tych rzeczy zdradza, jaki jest nasz mężczyzna.

Panowie zabierający ze sobą na co dzień dużą torbę, są z pewnością bardziej odpowiedzialni, mówi się czasem, że zabierają ze sobą wszystkie swoje problemy. Panowie, którzy kupują buty na mocnych podeszwach, lubią stać mocno na nogach i rzadko „fruwają w obłokach”. Natomiast ci, którzy w sklepie zawsze wybierają zegarki na grubych i mocnych paskach, są bardzo ambitni i chcą udowodnić otoczeniu, że są wartościowymi ludźmi i zawsze mają racje.

d2bbv5n

Szczegółów zdradzających charakter naszych partnerów jest dużo więcej. Kiedy już je poznamy, będziemy mieć jasność czy ze wszystkimi przyzwyczajeniami naszych panów da się walczyć, czy może niektóre z nich należy zaakceptować i polubić. A tak naprawdę, to z mężczyznami jest podobnie jak z kobietami - zawsze przegrywa „nijakość”. Bo niewiele możemy powiedzieć o osobie, której wyglądu nie pamiętamy...

(ik/ma)

d2bbv5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bbv5n
d2bbv5n