Trwa ładowanie...

Mężczyźni nie słuchają kobiet 388 razy w ciągu roku. Nowe badania zaskakują

Siadasz wieczorem na kanapie, opowiadasz partnerowi o całym dniu i odnosisz wrażenie, że po 5 minutach on cię nie słucha. Brzmi znajomo? Spieszymy z odpowiedzią, dlaczego tak się dzieje.
Share
Klika słów o słuchaniu selektywnym
Klika słów o słuchaniu selektywnymŹródło: Pixabay
d2argy9

Przeprowadzone badania czarno na białym pokazują, jak długo mężczyźni słuchają kobiet oraz o czym lepiej z nimi nie rozmawiać. A przecież relacje w związku zależą przede wszystkim od dobrej komunikacji.

Słuchanie selektywne

Firma Scrivens Hearing Care przeprowadziła badanie na grupie 2 tys. osób. Wynika z niego, że 75 proc. ankietowanych zadeklarowało, że partner słucha ich selektywnie. Co to oznacza w praktyce? Słuchają tylko części wypowiedzi, a potem po prostu się "wyłączają". Zazwyczaj mężczyźni słuchają wyłącznie tematów, które ich interesują. Przy pozostałych ich myśli skierowane są gdzie indziej.

d2argy9

Oprócz tego z badania wynika, że mężczyźni nie rejestrują wypowiedzi partnerek 388 razy w roku, czyli częściej niż raz dziennie.

Z kolei na wydziale psychologii amerykańskiego Rutgers University zostały przeprowadzone badania, z których wynika, że mężczyzna średnio wytrzymuje 6 minut, gdy kobieta opowiada o takich tematach, jak: osoby ze świata show-biznesu, posiłki, czy wtedy, gdy partnerka zaczyna mówić o swoich uczuciach.

SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2argy9

Podziel się opinią

Share
d2argy9
d2argy9