UrodaMezoterapia włosów

Mezoterapia włosów

Zabieg mezoterapii ma na celu poprawienie kondycji skóry i jej regenerację. Metoda ta przede wszystkim przeciwdziała starzeniu się cery, redukuje cellulit, rozstępy, blizny potrądzikowe. Stosowana jest również, aby zapobiec wypadaniu włosów, szczególnie przy łysieniu androgennym i plackowatym.

Mezoterapia włosów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.09.2010 | aktual.: 29.09.2010 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zabieg mezoterapii ma na celu poprawienie kondycji skóry i jej regenerację. Metoda ta przede wszystkim przeciwdziała starzeniu się cery, redukuje cellulit, rozstępy, blizny potrądzikowe. Stosowana jest również, aby zapobiec wypadaniu włosów, szczególnie przy łysieniu androgennym i plackowatym.

Zawdzięczamy ją francuskiemu lekarzowi Michelowi Pistor, który leczył pacjentów wstrzykując im lekarstwa w okolice chorych miejsc. Uważał, że dzięki temu medykament zadziała szybciej i efektywniej. W latach 70. mezoterapia znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej.

Mezoterapia przywraca prawidłowe mikrokrążenie skóry głowy i stymuluje wzrost włosów. Pomaga też przy wypadaniu włosów z powodu słabego krążenia, zmian hormonalnych i czynników mechanicznych.

Terapia ta pomaga również przy wczesnej fazie stanów chorobowych, osłabieniu włosa, wypadaniu sezonowym, a także w profilaktyce – wtedy stosuje się mezoterapię bezigłową. To metoda bezinwazyjna. Transport preparatów w głąb skóry umożliwiają fale ultradźwiękowe. Jednak ten rodzaj zabiegu może okazać się mniej skuteczny od tradycyjnej mezoterapii. Substancje mogą nie zostać w pełni wprowadzone do organizmu napotykając po drodze bariery, takie jak zrogowaciały naskórek.

Mezoterapię igłową stosuje dermatolog przy leczeniu poważniejszych dolegliwości. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy przy użyciu substancji pobudzających wzrost i zapobiegających wypadaniu włosów. Jest bezbolesny. Aby wzmocnić kondycję włosów aplikuje się preparaty mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne. Natomiast aby powstrzymać łysienie, wstrzykuje się substancje odżywiające włosy, m.in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną, witaminy oraz leki regenerujące włosy.

Zabieg trwa ok. pół godziny. Po jego zakończeniu skóra jest równomiernie obrzęknięta, zaczerwieniona, mogą się pojawić zasinienia. Znikają kilka dni kilka dni po mezoterapii. W tym czasie trzeba używać zaleconych przez lekarza preparatów. Nie wolno wtedy korzystać z solarium, powinno się ograniczyć używki.

Terapię planuje się indywidualnie po przeprowadzeniu diagnostyki. Na początku mezoterapię wykonuje się raz w tygodniu przez ok. 2 miesiące, stopniowo zmniejszając częstość zabiegów (co 2-4 tygodnie).

Aby uzyskać dobry efekt, zaleca się łączenie mezoterapii ze zdrową dietą bogatą w cynk, miedź oraz żelazo, którego niedobór może prowadzić do przedwczesnego łysienia. Warto też stosować dobrze dobrane odżywki.

Przeciwwskazania: kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, alergia, stany ropne skóry i opryszczka, rak, menstruacja, niewyrównana cukrzyca.

Komentarze (3)