Miał żonę z zagranicy. Rzucił dla niej aktorstwo

Krzysztof Kiersznowski 26 listopada 2023 roku obchodziłby 73. urodziny
Krzysztof Kiersznowski 26 listopada 2023 roku obchodziłby 73. urodziny
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

26.11.2023 12:41, aktual.: 26.11.2023 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krzysztof Kiersznowski 26 listopada 2023 roku obchodziłby 73. urodziny. Aktor zmarł w 2021 roku. Mimo świadomości choroby pracował do ostatnich dni. Przez całe życie był w dwóch poważnych związkach. Pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Krzysztof Kiersznowski był znanym i bardzo cenionym aktorem. Widzowie pokochali go dzięki takim produkcjom jak m.in. "Killer", "Vabank" czy "Barwy szczęścia". Artysta zmarł po długiej walce z podstępną chorobą - lekarze wykryli o Kiersznowskiego nowotwór. Nawet gdy stan jego zdrowia się pogarszał, nie rezygnował z angaży w kolejnych filmach czy serialach.

Jak wyglądało jego życie prywatne? Ożenił się jeszcze w latach 70. XX wieku, a z ówczesną partnerką doczekał się dwojga dzieci. Ich drogi się jednak rozeszły...

Najpierw wielka miłość, potem rozwód

Pierwszą życiową partnerką Krzysztofa Kiersznowskiego była Martine, która pracowała w dyplomacji. Gdy para się pobrała, aktor musiał zrezygnować z pracy. "Ożeniłem się z Francuzką, która pracowała w ambasadzie, a po naszym ślubie skierowano ją do placówki w Irlandii. Wyjechaliśmy więc razem. Jako mąż dyplomatki nie mogłem pracować, chyba że jako wolontariusz" - tłumaczył w jednym z wywiadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Początkowo parze było po drodze. Owocem tego związku jest rodzeństwo. Maks i Katarzyna nie poszli w zawodowe ślady rodziców. Starszy syn spełnia się jako prawnik, a jego siostra postawiła na architekturę wnętrz. Co do samych małżonków, zdecydowali się na rozwód.

"Wydaje mi się, że na początku znajomości z kimś z innego kraju fascynacja jest jeszcze większa. Inna mentalność, zwyczaje. Wszystko wydaje się jeszcze bardziej pociągające i ciekawe dla nas. Z drugiej strony zaś potem, gdy pojawiają się problemy, to też są jeszcze większe" - wspomniał później aktor w rozmowie z "Faktem", śmiejąc się przy tym z ostatniego wniosku.

Zaskoczył wszystkich. Przedstawił młodszą o 33 lata partnerkę

W 2011 roku Krzysztof Kiersznowski przyznał, że jest w nowym związku. Jego wybranka Katarzyna była młodsza o 33 lata. Spora różnica wieku wzbudziła zaskoczenie wśród fanów aktora. Zakochanym to jednak zupełnie nie przeszkadzało i przez dłuższy czas tworzyli szczęśliwą parę. Około 2015 roku krążyły plotki na temat ich rozstania.

Nieco później mieli do siebie wrócić. Prawdopodobnie na początku 2020 roku nastąpiło ostateczne rozstanie. Kiersznowski zadeklarował wówczas, że nie szuka miłości i chce się skupić na dzieciach oraz wnukach.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także