GwiazdyMichał Szpak zdobył się na szczere wyznanie. Ujawnił swoją orientację

Michał Szpak zdobył się na szczere wyznanie. Ujawnił swoją orientację

Michał Szpak wyjawił informacje na temat swojej orientacji
Michał Szpak wyjawił informacje na temat swojej orientacji
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | AKPA
14.10.2022 09:45, aktualizacja: 14.10.2022 10:31

W najnowszym wywiadzie Michał Szpak zdobył się na bardzo osobiste wyznanie. Wokalista po raz pierwszy jednoznacznie określił swoją orientację seksualną.

Michał Szpak to jeden z najbardziej charakterystycznych artystów w Polsce. Wokalista od wielu lat zachwyca swoim głosem i kreacjami scenicznymi, nie bojąc się eksperymentów z modą. Chętnie zakłada wielobarwne stroje, buty na obcasie, uwielbia odważną biżuterię i długie paznokcie. Jego styl wywołuje jednak skrajne emocje. Niewątpliwie nie da się przejść obok niego obojętnie.

W listopadowym wydaniu magazynu "Twój Styl" pojawił się bardzo osobisty wywiad z Michałem Szpakiem, który po raz pierwszy szczerze wypowiedział się na temat swojej orientacji seksualnej.

Michał Szpak ujawnił swoją orientację seksualną

Wokalista szczerze wyznał, że jest w stanie stworzyć związek zarówno z kobietą, jak i z mężczyzną, miłość dla niego "nie ma płci".

- Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze. Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie - powiedział w rozmowie z "Twoim Stylem".

Muzyk po raz pierwszy otwarcie przyznał, że jest panseksualny. - Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny. Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość - mówił.

- Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tak naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą - stwierdził.

Panseksualność - na czym polega?

Panseksualność charakteryzuje się odczuwaniem pociągu romantycznego, emocjonalnego lub seksualnego do osób niezależnie od ich płci czy tożsamości płciowej. Osoby panseksualne mogą powiedzieć, że są "ślepe na płeć", ponieważ w ich przypadku nie wpływa ona na relacje międzyludzkie. W skrócie - zakochują się konkretnej osobie, niezależnie czy jest to kobieta, mężczyzna czy osoba niebinarna.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl