ModaMiguel Viera na Fashion Week Poland

Miguel Viera na Fashion Week Poland

Miguel Viera na Fashion Week Poland
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

06.10.2010 11:05, aktual.: 20.04.2011 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urodzony w S. João da Madeira, Miguel Vieira rozpoczął karierę jako projektant ubioru
w 1988 r., a w roku 1997 zaczęła się jego współpraca z lizbońskim tygodniem mody ModaLisboa|Lisboa Fashion Week, gdzie kolekcje projektanta pokazywane są od tego czasu każdego roku.

Urodzony w S. João da Madeira, Miguel Vieira rozpoczął karierę jako projektant ubioru w 1988 r., a w roku 1997 zaczęła się jego współpraca z lizbońskim tygodniem mody ModaLisboa|Lisboa Fashion Week, gdzie kolekcje projektanta pokazywane są od tego czasu każdego roku.

Vieira rozpoczynał od projektowania autorskich kolekcji, które prezentował na targach mody Expofashion w Lizbonie. W tamtym czasie współpracował również z takimi markami jak Montagute, Marie Claire i Guess (obuwie).

Po stworzeniu kolekcji obuwia męskiego, zaczął również projektować buty dla kobiet, torby, dżinsy i kolekcje okularów.

W 2004 r. otworzył swój pierwszy butik “Miguel Vieira Casa”, gdzie znaleźć można wszystkie jego projekty, jak również bar sygnowany nazwiskiem projektanta - “Miguel Vieira Espaço”. Tego samego roku, we współpracy z portugalską marką Splend’Or zapoczątkował własną kolekcję biżuterii “White Moment”. Dwa lata później, w 2006, Miguel otrzymał nagrodę od prezydenta Portugalii, Dr. Jorge’a Sampaio – Order Infante D. Henrique. Miguel Vieira został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie “HombresenFalda” w Madrycie i był nominowany do tytułu Wysokiego Komisarza Nowych Projektantów w 2005 oraz Ambasadora “Sheba”.

W 2007 r. Miguel’a Vieira zaproszono do wzięcia udziału w kalendarzu Sao Paulo Fashion Week, jego projekty znalazły się również na targach ModaCalzado (Madryt) i Micam (Mediolan), powtarzając swoją obecność na wyżej wymienionych wydarzeniach w 2008 r. Również w tym roku Miguel Vieira otrzymał Złoty Glob dla Projektanta Roku.

W 2009 był jednym z projektantów goszczących na pierwszej edycji Fashion Philosophy/Fashion Week w Polsce oraz został zaproszony do stworzenia stroju dla Barbie na wystawę "Barbie 2059" - upamiętniającą pięćdziesięciolecie słynnej lalki - zaprezentowanej w National Costume Museum.

W listopadzie tego samego roku, zaprezentował swoją ostatnią przygodę z projektowaniem: autorską kolekcję mebli “Miguel Vieira House” (pokazaną w 2010 na targach “Maison et Object” w Paryżu). Od 1997 r., Miguel Vieira pokazuje swoje kolekcje na ModaLisboa|Lisboa Fashion Week i należy do grupy najważniejszych projektantów biorących udział w tym wydarzeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także