Trwa ładowanie...

Miłość po grecku dla początkujących

Łamiemy tabu i przedstawiamy wszystko, co chcieliście wiedzieć o greckiej miłości, ale nie wiedzieliście, kogo zapytać. Oto vademecum o seksie analnym dla początkujących.

Miłość po grecku dla początkującychŹródło: Jupiterimages
d102xe3
d102xe3

Łamiemy tabu i przedstawiamy wszystko, co chcieliście wiedzieć o greckiej miłości, ale nie wiedzieliście, kogo zapytać. Oto vademecum o seksie analnym dla początkujących. W większości przypadków "taka" propozycja wychodzi od mężczyzny. Psycholodzy, antropolodzy i seksuolodzy mają swoje teorie na ten temat. Seks analny to część ludzkiej erotyki. Fakt, że dotyczy części ciała, która jest związana z wypróżnianiem budzi niesmak i zażenowanie. Propozycja „tylnej opcji” zastanawia też panie: czy jestem już Tam za szeroka, czy on chce zobaczyć, jak to jest z facetem, czy To robią porządne dziewczyny?

Bywa, że penetracja odbytu jest bolesna, ale są sposoby by zminimalizować nieprzyjemne uczucie. Po pierwsze ważna jest sprawa emocji – bierna strona musi czuć się całkowicie komfortowo. Nawet najbardziej rozluźniające pozycje jogi nie spowodują, że mięśnie odbytu się rozluźnią i pozwolą na penetrację. Po drugie – lubrykant. Tu ważne są osobiste preferencje: niektórzy lubią oliwkę do ciała, inni uważają, ze lepsza jest wazelina lub tłusty krem. Warto pamiętać, że lubrykanty doodbytnicze różnią się od tych przeznaczonych do nawilżania pochwy. W filmie „Ostatnie tango w Paryżu” pada legendarna kwestia „Czy chciałabyś trochę masła” i nikt nie ma zamiaru smarować tostów…

Po stosunku analnym kobieta może odczuwać wprawdzie lekkie uczucie rozciągnięcia i osłabienia zwieracza, jednak tak naprawdę nie powoduje to problemów, uczucie rozciągnięcia po pewnym czasie znika. Może się zdarzyć lekkie podrażnienie śluzówki, drobne pęknięcia i otarcia. Jednak po dwóch dniach nie powinno być po tym śladu: skóra przy odbycie jest bardzo delikatna, ale szybko się regeneruje.

Będzie Ci dobrze…

Samantha w „Seksie w wielkim mieście” mówiła, że z odpowiednim mężczyzną i odpowiednim lubrykantem, seks analny jest przyjemny. Jest w tym trochę prawdy: jeśli decydujesz się na seks analny za namową partnera, musisz mieć do niego pełne zaufanie. To on będzie kontrolował ruchy, które mogą powodować Twój ból lub przyjemność.

d102xe3

Orgazm pod wpływem ruchów frykcyjnych członka w odbycie jest dość rzadki i najczęściej zdarza się w filmach porno. Najczęściej kobieta dochodzi do orgazmu, gdy partner przed stosunkiem analnym poświęca sporo czasu na grę wstępną, i gdy do stosunku dochodzi, gdy partnerka leży na brzuchu. Odbytnica dzieli ściankę z pochwą i w odpowiedniej pozycji stymulacja pochwy poprzez jej ścianę jest całkiem intensywna, co w połączeniu ze stymulacją bardzo wrażliwego na pieszczoty odbytu daje wystarczająco dużo bodźców by odczuć rozkosz. Ważne sprawy

W przeciwieństwie do pochwy, wnętrze odbytu potrzebuje dodatkowego nawilżenia, by odbyć stosunek. Kolejną różnicą jest to, że pochwa, chociaż płytka, to w porównaniu z odbytem jest rozciągliwa. Przy stosunku pochwowym docierając penisem do sklepienia pochwy, można ją rozciągnąć lekko napierając tak, by wejść do końca.

Sztuka głębokiego stosunku analnego polega na manewrowaniu tak, by podążać za krzywiznami wnętrza ciała. Na początku wystarczy wsunięty do odbytu jeden, dobrze nawilżony palec. Potem można zacząć ruszać palcem w środku, dołączyć podczas następnych sesji drugi palec, by w końcu wytoczyć większe działa. Największy kłopot podczas stosunku analnego sprawia pokonanie oporu silnych mięśni odbytu. Bez współpracy ze strony partnerki, to znaczy się rozluźnienia i pozwolenia na penetrację, nie jest możliwe bezbolesne odbycie tej formy zbliżenia. Kobieta powinna pamiętać, że może pomóc partnerowi rozluźniając się czy prąc tak, jakby się wypróżniała. Innym trikiem jest kasłanie: podczas kaszlu rozluźniamy instynktownie zwieracz.

L jak lewatywa

W naszej kulturze załatwianie się jest sprawą intymną i kojarzona jako brudna czynność. Tym, którzy mają ochotę na seks analny sugeruje się długie lewatywy, mające opróżnić odbyt, aby uniknąć nieprzyjemnych, czyli zakłócających namiętność, wypadków. Wystarczającą jednak metodą jest wypróżnienie i następująca po niej jedna, lub w zależności od rezultatów pierwszej, druga lewatywa. Uważa się, że wystarczy mały wlew gruszką o objętości 200 ml, aby odbyt był całkowicie pusty. Warto przygotować się na to, że podczas stosunku analnego, należy mieć pod ręką chusteczki higieniczne i przygotować się na to, że zmiana pościeli może być konieczna.

d102xe3

Najlepszy środek antykoncepcyjny

Legendy o tym, że po stosunku analnym kobieta zaszła w ciążę mają w sobie ziarenko prawdy. Zwykle okazuje się, że w wirze emocji, miał miejsce stosunek dopochwowy bez zabezpieczenia. Bywa, że partnerzy, odurzeni doświadczeniem penetracji analnej, nie zapamiętali faktu, że odbył się stosunek. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale się zdarza.

Higiena

Zazwyczaj zaleca się, aby podczas stosunku analnego partner miał prezerwatywę przeznaczoną specjalnie do tego celu, grubszą i bardziej wytrzymałą. Jest to zasadą bezwzględną w przygodnych kontaktach, ze względu na wysokie ryzyko zakażeń tą drogą. Użycie prezerwatywy oznacza jednak rezygnację ze stosowania lubrykantów na bazie oleju. Najlepiej więc trzymać się zasady, żeby uprawiać seks analny tylko ze stałymi partnerami, bez prezerwatywy. Nie zaleca się odbywania klasycznego stosunku po seksie analnym, bez dokładnego wymycia się. Warto trzymać się zasady, że to, co było w odbycie, nie ma prawa znaleźć się w pochwie. Ta zasada dotyczy również języka, palców i członka. Przeniesienie flory bakteryjnej odbytu do pochwy może skutkować zakażeniami i skończyć się leczeniem antybiotykami albo środkami antygrzybiczymi.

d102xe3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d102xe3