UrodaMinerały w kosmetykach

Minerały w kosmetykach

Minerały w kosmetykach
05.08.2008 11:55, aktualizacja: 26.05.2010 17:24

Kosmetyki z minerałami wpisują się w nowy trend kosmetyki naturalnej. Ich doskonałe działanie nie ma nic wspólnego z zaawansowanymi technologicznie cząsteczkami wynalezionymi w laboratoriach, czerpią z natury to co najlepsze i wykorzystują dla naszej urody.

Kosmetyki z minerałami wpisują się w nowy trend kosmetyki naturalnej. Ich doskonałe działanie nie ma nic wspólnego z zaawansowanymi technologicznie cząsteczkami wynalezionymi w laboratoriach, czerpią z natury to co najlepsze i wykorzystują dla naszej urody.

Jednymi z najbardziej mineralizowanych kosmetyków są te, które zawdzięczają swoje działanie bogactwu naturalnemu rejonów Morza Martwego. To unikalne miejsce uważane jest za najstarsze uzdrowisko i największe naturalne Spa. Bogate w brom i magnez powietrze, wysoko zmineralizowana morska woda pozwalają skórze utrzymywać się w doskonałym stanie.

Charakterystyczną mikrosferę tego regionu tworzy wysoka zawartość jonów sodu, potasu, magnezu, wapnia, żelaza, miedzi, cynku i bromu. Są to pierwiastki niezbędne człowiekowi i będące podstawą jego organizmu. Kosmetyki nasycone minerałami dają relaks i doskonałą pielęgnację skórze ale też duszy. Przeniesienie się w wyobraźni na piaszczysty brzeg morza pozwoli nam odstresować się tego lata.

Niepowtarzalne naturalne bogactwo minerałów znajdziesz w: czarnym błocie, algach brunatnych, glince oraz soli morskiej.

Czarne błoto mineralne to naturalny osad z dna Morza Martwego, jest niezwykle bogaty w minerały, witaminy oraz kwasy krzemowe. Ma działanie łagodzące podrażnienia, ciało po jego użyciu jest doskonale oczyszczone i wygładzone.

Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał zbudowany głównie z minerału stewensytu, którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Glinka ma szerokie zastosowanie, może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało. Czystą i naturalną formę glinki ma w ofercie firma Organique (24 zł/ 100 gram).

Algi brunatne zawierają ogromną dawkę dobroczynnych soli mineralnych, witamin, protein i aminokwasów. Dogłębnie oczyszczają skórę z toksyn i odświeżają całe ciało.

Sól morska zawiera wysokie stężenie dobroczynnych pierwiastków, takich jak sód, potas, magnez, wapń czy żelazo. Poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu jest ona lepiej dotleniona i odżywiona. Sól morska wspomaga także redukcję rozstępów i cellulitu.

Naturalnie uzyskiwane minerały mają bardzo skuteczne działanie. Dzięki swym właściwościom znajdują zastosowanie w kosmetologii, jak również w wielu kuracjach leczniczych.

Szeroka oferta kosmetyków nasyconych minerałami pozwala ci cieszyć się tą naturalną pielęgnacją we własnej łazience.

Bielenda Mineralny Krem Rozświetlający pod oczy
Morskie spojrzenie pełne blasku. Dzięki skoncentrowanym bioaktywnym minerałom morskim skóra zostaje optymalnie nawilżona i odżywiona. To idealny sposób na redukcję cieni i opuchnięć wokół oczu. Krem łagodzi obrzęki, witalizuje skórę i rozjaśnia cienie. Minerały morskie to gwarantowany efekt „wypoczętego oka”. ok. 21 zł

Dax Cosmetics Żel do mycia twarzy z mikrogranulkami Perfecta Oczyszczanie
Oczyszczający żel do mycia twarzy polecany dla osób w każdym wieku, do pielęgnacji cery normalnej, tłustej i mieszanej. Dokładnie usuwa ze skóry makijaż, zanieczyszczenia i nadmiar tłuszczu.. Preparat zawiera minerały morskie, odżywczy koktajl z witamin, a także alantoinę i wyciąg z lilii wodnej, który koi podrażnienia. Cena: ok. 13 zł

Oriflame Swedish Spa Minerals
Linia z zawartością morskich minerałów, które znane są ze swoich właściwości terapeutycznych. W nowych kosmetykach Swedish Spa znaleźć można bogactwo minerałów, które ujędrniają rewitalizują skórę oraz usuwają z niej toksyny. Zawierają m.in. fitoplankton oraz ekstrakty z alg morskich. W skład linii Swedish Spa wchodzi wiele produktów, w tym: ujędrniający żel pod prysznic (26 zł), sól do kąpieli (19,90 zł), żel wyszczuplający (29 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także