Trwa ładowanie...
rodzice
23-03-2010 22:30

Ministerstwo daje przykład - otwiera pokój pracy dla rodziców

Ministerstwo Sprawiedliwości - jako jeden z pierwszych urzędów
administracji publicznej - otworzyło pokój pracy dla rodziców z małymi dziećmi.

Share
Ministerstwo daje przykład - otwiera pokój pracy dla rodzicówŹródło: Jupiterimages
d42sd9b

Ministerstwo Sprawiedliwości - jako jeden z pierwszych urzędów administracji publicznej - otworzyło pokój pracy dla rodziców z małymi dziećmi. Pokój wyposażony jest w zabawki i akcesoria dla dzieci oraz sprzęt niezbędny do pracy.

Jak powiedziała Joanna Dębek z Wydziału Informacji MS, pokój przygotowano z myślą o sytuacjach, kiedy rodzice pracujący w ministerstwie nie mają z kim zostawić dziecka. Wyposażony jest przewijak, kojec, koce, podgrzewacz do butelek, poduszki, książeczki, zabawki i inne akcesoria potrzebne do codziennej opieki nad małym dzieckiem. W pokoju znajduje się także wszystko to, co potrzebne jest rodzicom do pracy, m.in. podłączone do internetu komputery.

- Cieszę się, że MS jako jeden z pierwszych urzędów administracji publicznej podąża za najlepszymi europejskimi i światowymi standardami" - podkreślił minister Krzysztof Kwiatkowski. "Jako ojciec dwóch synów, sam wiem, jakim ułatwieniem dla rodziców są tego rodzaju inicjatywy. Mam nadzieję, że pracownicy naszego resortu z dużą ochotą będą korzystać z pokoju. Serdecznie do tego zachęcam - powiedział. Jak dodał, podobny pokój działa m.in. w niemieckim resorcie sprawiedliwości.

d42sd9b

Dębek dodała, że przy urządzaniu pokoju ministerstwo wzorowało się na niemieckim resorcie. Powiedziała, że nie słyszała o podobnej inicjatywie w innych polskich urzędach, jednak - jak zastrzegła - niewykluczone, że gdzieś już urządzono podobne pomieszczenia.

< Na zorganizowane miejsca pracy dla rodziców, którym towarzyszyć będą maluchy, resort wydał nieco ponad 3,6 tys. zł z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jak powiedziała Dębek, w umeblowanie pokoju zaangażowało się wielu pracowników ministerstwa; to dzięki nim wciąż przybywa nowych zabawek i książeczek.

Zdaniem Dębek chętnych na korzystanie z pokoju nie powinno brakować. Wśród pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości 99 matek i 35 ojców to osoby korzystające z dni wolnych na opiekę nad dzieckiem. Wśród dzieci pracowników, aż 151 to maluchy do 6 lat. 25 kobiet zatrudnionych w resorcie obecnie przebywa na urlopach wychowawczych.

d42sd9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42sd9b
d42sd9b