Trwa ładowanie...

Mocne mięśnie to lepsza pamięć

Podnoszenie ciężarów nie tylko ma wpływ na tężyznę fizyczną. Według najnowszych doniesień badaczy, taki rodzaj ćwiczeń wpływa również bardzo korzystnie na poprawę pamięci.
Share
Mocne mięśnie to lepsza pamięć
Źródło: 123RF
d4hsq8y

Podnoszenie ciężarów nie tylko ma wpływ na tężyznę fizyczną. Według najnowszych doniesień badaczy, taki rodzaj ćwiczeń wpływa również bardzo korzystnie na poprawę pamięci - informuje "Science of us".

Badacze z Georgia Institute of Technology dowiedli, że osoby, które przez 20 minut wykonywały proste ćwiczenia z podnoszeniem ciężarów, wykazywały się również lepszą pamięcią długotrwałą w porównaniu do osób, które pozostawały bierne.
Badacze wykazali, że aktywność fizyczna w postaci ćwiczeń siłowych zwiększyła umiejętności dłuższego i lepszego zapamiętywania ćwiczących o 10 proc.

Choć już wcześniejsze badania wykazywały tę istotną korzyść płynącą z ćwiczeń, badacze z Georgia Institute of Technology dostrzegli jeszcze jedną zależność pomiędzy procesem uczenia się i zapamiętywania, a ćwiczeniami siłowymi.

Lisa Weinberg, autorka badania wskazała, że wykonywanie ćwiczeń siłowych tuż po nauce zwiększa szansę na to, że zapamiętamy lepiej i więcej tego, czego się wcześniej nauczyliśmy. - W trakcie wysiłku fizycznego wydzielane są pewne hormony, które w znaczący sposób wpływają na aktywność naszego mózgu - wyjaśnia Lisa Weinberg. (PAP)

mdn/ dki/

d4hsq8y

Podziel się opinią

Share
d4hsq8y
d4hsq8y