Mocny wpis Olejnik. Wrzuciła zdjęcie z Marią Kaczyńską

Mocny wpis Olejnik. Wrzuciła zdjęcie z Marią Kaczyńską

Monika Olejnik apeluje do Polaków
Monika Olejnik apeluje do Polaków
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
11.04.2023 19:19, aktualizacja: 11.04.2023 20:29

Monika Olejnik zaapelowała do Polaków, nawiązując przy tym do katastrofy polskiego samolotu nad Smoleńskiem w 2010 roku. Dziennikarka opublikowała swoje zdjęcie z Marią Kaczyńską i opatrzyła je mocnymi słowami.

Monika Olejnik w niedawnym wpisie na Instagramie przywołała słowa znanej piosenki Kultu pt. "Arahja". W dalszej części wystosowała mocny apel do Polek i Polaków. We wpisie pojawiło się również wspólne zdjęcie dziennikarki i Marii Kaczyńskiej, która zginęła w katastrofie samolotu TU-154 nad Smoleńskiem.

Monika Olejnik zwróciła się do wszystkich Polaków

"Mój dom murem podzielony..." - tak zaczyna się najnowszy instagramowy post Moniki Olejnik. Dziennikarka potraktowała cytat z piosenki Kultu jako punkt wyjścia do przemyśleń na temat sytuacji w Polsce - podziałów, a także miesięcznic smoleńskich i wydźwięku, jaki nadaje im część Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Od lat apeluję, proszę, ale nic się nie zmieniło. Niestety Polska jest bez sensu podzielona! Nie poddaję się i przypominam. Pani Maria Kaczyńska nigdy nie dzieliła, zawsze łączyła! Po 13-u latach warto się opamiętać - politycy skończcie wreszcie z podziałami. Niech skończy się piekło rodzin. Niech się skończy, to szaleństwo! Zacznijmy myśleć o przyszłości, bez agresji. Z nadzieją!" - napisała dziennikarka na Instagramie (pisownia oryginalna).

Olejnik zauważyła tym samym, że od pewnego czasu wspomnienia katastrofy smoleńskiej stały się częścią gry politycznej, co według niej nie powinno mieć miejsca. Zarówno w stosunku do osób, które zginęły, jak i ich bliskich, którzy wciąż ich opłakują.

Wpis dziennikarki nie przeszedł niezauważony. Internauci poparli ten apel, dziękując za przytoczone słowa.

"Tak to prawda, zawsze łączyła i była niezwykle ciepłą, inteligentną i na poziomie kobietą"; "Bardzo ciepło wspominam pierwszą damę Marię Kaczyńską. Nie musiała mówić wiele, by dotarło to do Polaków i sprawiło, by myśleli nie tylko o sobie, ale także o innych. Bardzo brakuje dziś takich kobiet - inteligencja, rozwagą i wielkie serce" - przeczytamy pod postem Olejnik.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl