Trwa ładowanie...

Modelka XXL na okładce ‘’Self Magazine’’. To magazyn o zdrowym stylu życia

Tess Holliday jest znaną modelką plus size z Los Angeles i promuje postawę ‘’bodypositivity’’.
Share
Modelka XXL na okładce ‘’Self Magazine’’. To magazyn o zdrowym stylu życia
Źródło: SELF Magazine/Instagram.com
d37mh2n

Ma na koncie wiele sesji zdjęciowych dla różnych kampanii i magazynów. Istnieje w świadomości środowiska internetowego. Tess Holliday przekonuje, że każdy może jeść tyle, ile chce, nie narażając się na ostracyzm społeczny. Uważa również, że rozmiar nie powinien w żaden sposób wpływać na wybory modowe.

W dzieciństwie Tess była ofiarą przemocy domowej.

W obszarze dyskusji o samoakceptacji, zmiany podejścia do swojego ciała bez względu na jego rozmiar, na pewno mogła coś zmienić. Trzeba jednak przyznać, że umieszczenie wizerunku otyłej osoby na okładce magazynu częściowo poświęconego zdrowemu stylowi życia, to już krok dalej, co może budzić kontrowersje.

‘’Self Magazine’’ udostępnił Holliday swoje łamy, ponieważ redakcja magazynu stwierdziła, że przesłanie Tess i to, co reprezentuje jest ważne, szczególnie w społeczeństwie, w którym większe ciała są często dyskredytowane.

d37mh2n

Modelka XXL w rozmowie z dziennikarką magazynu opowiada, że nikt nie powinien interesować się jej zdrowiem, ponieważ to nie jego sprawa.

"Na początku mówiłam: Jestem zdrowa, mój cholesterol jest w porządku, nie mam wysokiego ciśnienia, nie mam cukrzycy” – wyjaśnia. Teraz jednak nikomu już tego nie chce tłumaczyć.

"Zapewniając ludzi, że chodzisz do lekarza i że jesteś zdrowy, utrwalasz przemoc wobec większych ciał i przekonanie, że jesteśmy innym winni nasze zdrowie. W rzeczywistości nic nie jestem nikomu winna, nie muszę udowadniać, że jestem zdrowia, ponieważ to tylko moja sprawa’’ – powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37mh2n

Podziel się opinią

Share
d37mh2n
d37mh2n